כל מה שחשוב לדעת על העסקת מפקח בנייה פרטי

חושבים על שיפוץ גדול בבית? עומדים לבנות את הבית שתמיד חלמתם עליו? סביר להניח שגם אתם מתלבטים האם לקחת את שירותיו של מפקח בנייה פרטי. וודאי גם אתם מתלבטים בשאלות האם זה נחוץ?, האם זה משתלם?, האם אפשר להסתדר בלי זה? ומהו בכלל תפקיד מפקח בניה? אין ספק שהמשימה של בנייה או שיפוץ של בית כרוכה בבחירות ובהחלטות רבות והיום ננסה לעזור לכם לפחות בסוגיה אחת והיא הסוגיה של העסקת מפקח בנייה- כן או לא?

תפקיד מפקח בניה

אז לפני שנתפנה לשאלות הרות גורל כמו האם זה נחוץ והכרחי נתעמק בשאלה של תפקיד מפקח בניה. ובכן למפקח בנייה יש תפקיד חשוב ומשמעותי מיוחד. הוא למעשה הנציג שלכם בשטח, זה שידאג לכל האינטרסים שלכם, לעמידה בתקציב, לקשר עם הקבלנים והספקים השונים ובאופן כללי ידאג שהדברים יתנהלו כשורה. לרוב האנשים שבונים אין זמן להיות בשטח בכל יום או בכל כמה ימים כדי לוודא שהכל בסדר. כאן בדיוק נכנס מפקח הבנייה לתמונה ודואג לכם ולתכנית הבניה שלכם. מפקח בניה מומלץ הוא כזה שבקיא בכל השלבים של בניית בית, הוא מכיר ספקים וקבלנים, תכניות עבודה ותקציבים. כך הוא יוכל לייצג אתכם ולדאוג שהבניה תתנהל כמצופה.

תפקיד מפקח בניה
תפקיד מפקח בניה
תפקיד מפקח בניה

האם כדאי להעסיק מפקח בניה?

אחרי שהבנו מהו תפקיד מפקח בניה, נוכל להתפנות לשאלה האם זה כדאי בכלל. התשובה לכך מסויגת. בהנחה ואתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים בכל עיסוק אחר) ואין לכם זמן לבקר באתר הבנייה ולפקח על הנעשה עליו, בהחלט כדאי שתשקלו העסקת מפקח בנייה. במידה ויש לכם פנאי ואתם מבינים דבר או שניים בפיקוח על פרויקטים של בניה, תוכלו לוותר על העניין. חשוב לציין שמפקח בנייה הוא למעשה "חיצוני" לקבלן ואינו קשור אליו ולכן יוכל לדאוג ביתר שאת לאינטרסים של הלקוח שלו.

עלות מפקח בנייה

עלות מפקח בנייה משתנה מאזור לאזור, מפרויקט לפרויקט וממפקח למפקח. העלות הכוללת תלויה כמובן בגודל הפרויקט ובמורכבותו ונקבעת לאחר בחינה מדוקדקת של הדברים. כפי שציינו, תפקיד מפקח בניה הוא חשוב ומשמעותי ופעילותו יכולה לחסוך ללקוח כסף רב. מסיבה זה העלות בהחלט יכולה להחזיר את עצמה ובסופו של דבר להיות משתלמת ביותר.