תכנון עיצוב גינות נוי

תכנון עיצוב גינות נוי

הדרך לגינה מושלמת מתחילה מניסיון ומקצועיות. גינת נוי שמתאימה את עצמה לאקלים הישראלי מבוססת על עצים וצמחים ארץ ישראליים, כמו: זית, אורן, ברוש, פקעות וכדומה. עיצוב גינות נוי צריך להתאים גם לתנאי הסביבה, להיות מעוצב בהתאם לטון העיצובי של הבית ועוד. לכן בכל גינת נוי, דרוש תכנון מקצועי על מנת להשיג את הגינה היפה והמרשימה ביותר.

במהלך תכנון גינה, חשוב להכיר במגוון האפשרויות שקיימות בפני הדיירים של הבית ולראות איך הן משתלבות עם סגנון גינת הנוי שבה הדיירים מעוניינים? לדוגמה: כשחושבים על תכנון גינות, יש לחשוב איזו סוג של צמחייה רוצים? האם נרצה שהצמחייה תכלול עצי פרי? האם נבקש לשלב בה גם צמחיה מלאכותית? האם נהיה מעוניינים בגידול של ירקות? פרחים? צמחי צל? ושאלות נוספות הרלוונטיות לנושא זה.

כיצד מתחילים?                                                                                       

תכנון גינת נוי נחשב לתהליך מורכב שמתחיל בראש ובראשונה בהבנה של כל נתוני האקלים וכל הנתונים הטכניים במקום כגון: צנרת חיצונית, גופי חשמל, שקעים, תאורה וכדומה. לאחר מכן עושים רשימה שתכלול את כל הצרכים של הדיירים בהתאם לתנאי השטח הקיימים. אחר כך, מתחילים לבצע את ההתאמה של סוג גינת הנוי על סמך כל אותם נתונים טכניים שהצטברו. נציין שבכל שלב של התהליך כדאי להתייעץ עם איש מקצוע או כל מומחה לגינה שיוכל לסייע בתכנון הגינה.

עיצוב הצמחייה
בשטח שמיועד לצמחייה, מומלץ לשלב צמחים שנוטים להתפרש וליצור נוף ירוק ורענן. בנוסף, ניתן לשתול עצי פרי ועצי נוי שלא צורכים כמויות רבות של מים, כמו: עצי הדרים מסוג עצי קלמנטינה, לימון או תפוז. לצד הצמחייה רצוי ליצור שבילים מתפתלים באמצעות חיפוי אבני נחל, אבני חצץ או אבן ירושלים, אשר יקנו מראה יפה וקסום ויאפשרו גישה נוחה לכל השתילים והצמחייה שמסביב.

ריהוט                                                                                                                

בכל הנוגע לריהוט גינה, תמצאו היום מגוון רחב של ריהוט שמיועד לגינה. יש מבחר סגנונות של ריהוט המשרים אווירה קלילה ותחושה כפרית ונעימה. בכל בחירה יש להתאים את הריהוט לגודל הגינה ולתנאי הסביבה שלה. במידה והריהוט לא מקורה, יש לקחת את זה בחשבון. אפשר לשלב בגינה גם ערסלים ופופים נעימים שמספקים הרגשת חופשה תמידית. גם את שולחן האוכל והכיסאות מומלץ מאוד להתאים למבנה של החלל ולוודא שהם פרופורציונליים ולא מעמיסים על החלל ושניתן להזיז אותם בקלות ובבטחה ממקום למקום.

פריטי נוי
הוספה של פריטי נוי דקורטיביים יעידו על השלב האחרון שהוא שלב ההלבשה של החלל ומומלץ לבחור אותם בהתאם לטעמם של הדיירים. פריטי נוי שאפשר לשלב הם: פסלים של פטריות או גמדים חינניים, מוביילים, כדים, מזרקת מים קטנה, פעמוני רוח שמשמעים רחש בכל משב רוח ועוד. כל אלה יוסיפו הרבה חן וקסם לגינה וייצרו את האווירה הרגועה שתואמת את האופי והסגנון של כאחד מהדיירים.

Rate this post