רעפים

רעפים

החבר הוותיק והמוכר – הרעף

רבים בישראל נמנים עם המעריצים הגדולים של טרנד הרעפים. גגות הרעפים הפכו לחלק מהנוף הישראלי עוד במאה ה-19, ומאז, למרות התמורות הרבות והשינויים שחלו בענף האדריכלות והבניה, לא נטשו אותנו עד היום. כה התחבבו גגות רעפים על ליבם של רבים עד שגם בימנו בוחרים רבים להתקין גג רעפים בבתיהם החדשים הנבנים בימים אלו ממש.

גגות רעפים משווים לבית מראה נאה, חמים וכפרי יותר, מראה בעל נגיעות של ימים עברו. גם בעיצוב של מבנים מודרניים משתלבים היטב גגות הרעפים ויוצרים יחדיו קומפוזיציה ייחודית של חדשנות לצד אווירה של פעם המתמזגות יחדיו. כך גם, רעפים משלימים את הסביבה ותורמים לתחושה של רוגע ושלווה באזור הבית, ולכן מתאימים במיוחד למחפשים אלמנט עיצובי יוצא דופן ובעל זיקה לסגנון הבניה שהיה מקובל פעם.

סוגי רעפים

קיימים סוגים רבים של רעפים: ההיצע של החברות השונות העוסקות בייצור הרעפים כולל רעפים מחומרים שונים, בצורות שונות ובעלי מאפיינים המייחדים סוג רעף אחד ממשנהו.

בין היתר, ניתן למצוא רעפי חרס, רעפי קרמיקה, רעפי אבן, רעפי צפחה, רעפי חרסינה, רעפי זכוכית וסוגים נוספים של פתרונות קירוי המזכירים את המראה הקלאסי של הרעפים כגון, סנטף או רב רעף העשוי מפח קשיח.

לכל אחד מסוגי הרעפים יתרונות וחסרונות משלהם. לפיכך, בעת בחירת סוגי רעפים מומלץ לקחת בחשבון מערכת של שיקולים המתייחסת לפרמטרים דוגמת: מחיר, עמידות החומר בתנאים שונים של מזג האוויר, מורכבות ההרכבה, מידת הטיפול שהרעפים דורשים לאחר התקנתם מדי תקופה מסוימת וכו'.