פרקט איכותי לבית שלך

כך תבחר פרקט איכותי

מה מייחד חיפוי רצפת בית בפרקט? הוא יוצר תחושה של חמימות, של ניקיון ושל הידור. הוא קל מאוד לניקוי ואינו מחייב הוצאה כספית על תחזוקה. בחירה בפרקט איכותי מותנית בהבנת השוני בין הסוגים השונים, תוך בחינת יתרונותיו וחסרונותיו של כל אחד מהם. על מנת לבחור פרקט איכותי באופן מושכל, מומלץ להתייעץ עם מומחים להתקנת פרקטים.

מחיר האיכות

אם אתם רוצים לשוות למתחם שבו יותקן הפרקט מראה ורושם טבעי- פרקט מעץ מלא יתאים למטרה זו. מדובר בעץ טבעי לחלוטין, שאינו מעובד כלל. מחירו עשוי לנוע בין 250 ל-400 ₪ למטר רבוע. אם איכות מהווה שיקול מרכזי בבחירת סוג הפרקט אבל אין הכרח לבחור בסוג היקר ביותר, תוכלו להסתפק בפרקט עשוי עץ שכבתי, אשר רק השכבה העליונה שבו, החשופה לעין, עשוי עת מלא, בעוד השכבות האחרות עשויות מעצים יותר זולים בשילוב נסורת ודבק. עם זאת, חשוב לדעת כי ככל שמספר השכבות גדול יותר, כך, בהתאמה, פוחתת איכות הפרקט. כמו כן צריך לקחת בחשבון היתכנות היפרדות השכבות זו מזו במשך הזמן בשל שחיקתן. המחיר של סוג זה הוא בין 180 ל- 350 ₪ למטר רבוע. מספר רב של שכבות יוזיל את מחיר הפרקט הרב שכבתי.

 

תצוגת עץ ופרקט | מחסן עצים א.צ ג'רבי

תצוגת עץ ופרקט | מחסן עצים א.צ ג'רבי

חלופה זולה ועם זאת- איכותית

במתחמים שונים, אשר אין דרישה ואין הכרח לבחור לריצופם בפרקט האיכותי, היקר והיוקרתי ביותר, ניתן להסתפק בפרק למינציה, העשוי מחומרים סינטטיים, המיוצרים בייצור תעשייתי. המחיר הזול לעומת הפרקטים העשויים מעץ, הופכים אותו לפופולארי ביותר, בעיקר במוסדות ציבור גדולים. בהינתן השוני בין הסוגים ובין המחירים, חשוב לשקלל בבחירה שיקולים כגון עמידות הפרקט לטווח ארוך, מה שיהפוך את הבחירה על פי משוואת עלות- תועלת לכדאית ומשתלמת. חשוב לדעת כי עץ מלא עמיד יותר בפני שחיקה והתבלות, אבל התחזוקה שלו מחייבת לוודא כי הוא מיוצר ומותקן ברמת גימור איכותית במיוחד. כאשר מדובר בגימור של פרקט מעץ הכוונה היא לשכבת הציפוי החיצוני- לכה או שמן.

לכה או שמן?

תחליטו ותבחרו בעצמכם או בעצת מומחים: גימור לכה יוצר מרקם חלק ועדין יותר מאשר גימור שמן. הלכה עמידה יותר בפני חבלות או שריטות והיא זולה יותר, אף כי לא באופן משמעותי. על מנת לא להתאכזב מבחירה בלתי מקצועית של פרקט – חשוב ומומלץ להתייעץ עם מומחים, אשר יסייעו לכם להגדיר ולאפיין את השימוש במתחם המיועד לחיפוי פרקט, כדי לבחור את הסוג היעיל והמשתלם ביותר בשקלול כל הפרמטרים.