עיצוב פנים

עיצוב פנים

עיצוב פנים ואדריכלות

סביבת המגורים שלנו, הבית או המשרד הם המקומות בהם אנו מבלים את רוב חיינו. עיצוב האזורים הללו על פי האופי הייחודי והטעם האישי של כל אחד הוא משימה מורכבת ולא תמיד אנו יודעים כיצד לחבר בין כל הרהיטים, התמונות, הצבעים שאנו אוהבים וכמובן הנכס הקיים לכדי תוצאה מושלמת מבחינת מראה.

עיצוב פנים, אדריכלות פנים, התמונות באדיבות אמיר ארליך מפקח בניה

התמונות באדיבות אמיר ארליך מפקח בניה

עיצוב פנים הוא תחום נרחב העוסק בתכנון המראה והאווירה של בתי עסק, בתי מגורים וחללים סגורים. בין אם מדובר בעיצוב עסק, דירה או בית באמצעות עיצוב  מקצועי ניתן להגיע לתוצר איכותי מבחינה אסתטית ולניצול מקסימלי של שטח המבנה, להתאים את הפונקציות הנדרשות בתוך הבנה למראה הסופי כמו מיקום נקודות חשמל, צנרת מים ותאורה ואקוסטיקה וכמובן שילוב של כל אלו במראה הסופי הרצוי.

עיצוב איכותי מתחיל בשלב התכנון

מומחה לעיצוב פנים מתחיל את עבודתו ביצירת תכנית מקיפה של חלל מעוצב לפי סגנון מסויים ובה קיימת התאמה מושלמת של כל האלמנטים בחלל זה לזה מכל בחינה – צורה, צבע, סגנון ומראה וכולל בתוכה את של שלבי העבודה שיובילו ליצירת המבנה המעוצב אם בשיפוץ או עיצוב של מבנה קיים או בבניית חדש. בשונה מתחום עיצוב נוף, תחום עיצוב הפנים עוסק בחלקם הפנימי בלבד של חללים ולכן יש בו את האפשרות לשלוט לחלוטין במראה ובעיצוב הסופי ללא צורך להתחשב במראה של אלמנטים קיימים.

מעצב אשר בונה תכנית עיצוב לבית או לבית עסק נדרש להכיר את תחום הבניה ואת עבודתם של בעלי מקצוע בתחום. עיצוב הפנים משלב שימוש בחומרים מיוחדים כמו עצים לבניית ריהוט עץ או דקים, עבודות גבס, התקנת ארונות ומטבחים, תאורה, ועוד. עבודתו של מעצב פנים משותפת בדרך כלל עם קבלנים, אדריכלים, מפקח בניה וספקים נוספים על מנת להגיע לתוצאה מושלמת ואיכותית בתום התהליך.

עיצוב חלל פנים תוך שילוב בין אלמנטים שונים

עיצוב פנים מתייחס לכמה משתנים ושואף ליצור מכולם יחד תוצאה נעימה לעין, נוחה ומעל לכל בעלת אמירה אישית וסגנון עיצובי. מעצב פנים נדרש לקחת בחשבון משתנים כמו תקציב אשר יכתיב מראש את מסגרת העבודה, מבנה החלל קיים אשר אותו מעצבים ומה ניתן להשיג באמצעותו, פונקציונליות עבור הדיירים או המשתמשים בחלל המעוצב לצורכי עבודה, הצרכים והרצונות של הלקוח אשר מנחים את מעצב הפנים בעבודתו, התאורה טבעית הקיימת במבנה והתאורה המלאכותית הכוללת נקודות תאורה קיימות, נקודות חשמל ואופציות לשינוי תאורה מבחינת גוון וסוג, מיקום הדלתות והחלונות ועוד.

עיצוב פנים, אדריכלות פנים, התמונות באדיבות אמיר ארליך מפקח בניה

התמונות באדיבות אמיר ארליך מפקח בניה

עיצוב חלל פנים בסגנונות שונים

האתגר הגדול בתחום עיצוב הפנים הוא לעצב חללים קטנים וצפופים אשר יש צורך לתת פתרונות בכמה תחומים – אחסון, תנועה נוחה ברחבי המבנה, שילוב סגנונות שונים בחלל אחד קטן, נוחות ויצירת שילוב בין החלום למציאות ובין השאיפות העיצוביות לשימושיות באופן הרמוני. ישנם סגנונות שונים לפיהם נהוג לעצב בתים ועסקים כמו עיצוב מודרני,  עיצוב קלאסי, כעיצוב פרי או עיצוב הייטקי והם תלויים בטעם האישי של כל אדם, תחומי העניין והאהבות שלו כמו למשל העדפה לריהוט עץ מלא או שילוב אבן בתוך חלל הבית ולפעמים אפילו אמונות דתיות או מיסטיות מסוגים שונים כמו למשל בתחום עיצוב בתים לפי פנג שואי.

תחום עיצוב הפנים הוא תחום רחב אשר כולל בתוכו נושאים אבים. בפורטל "לבית ולגן" תוכלו למצוא מידע שימושי עלמעצבי פנים, עיצוב נוף, פיקוח בניה ואדריכלות ועוד.

אולי יעניין אתכם לקרוא על פרגולות | חיפוי קרקע לגינה ולבית | דשא סינטטי