כל הדרכים להתמודד עם בעיית זבובים בבית

הזבובים הם בין החרקים היותר נפוצים במדינת ישראל, ובעולם בכלל. למרות שהעונות המועדפות עליהם הן האביב והקיץ, ניתן למצוא אותם בכל ימות השנה. כאשר הם מצויים בכמויות גדולות הם עלולים להוות מטרד לא קטן שיש צורך לטפל בו. סובלים מבעיית זבובים בביתכם? אתם וודאי יודעים על מה אנחנו מדברים ותוהים בניכם לבין עצמכם איך יצורים כל-כך קטנים יכולים להוות מטרד כל-כך גדול? גם אנחנו עדיין מנסים לחפש לכך תשובה ועד שנמצא נתרכז בינתיים בדרכים הקיימות לטיפול בזבובים.

 הצבת מלכודות זבובים

אחת מהדרכים המקובלות והפופולריות לטיפול בבעיית זבובים היא הצבה של מלכודות ייעודיות לכך. קיימים מגוון סוגים של מלכודות זבובים: מלכודת עץ, מלכודת פלסטיק, מלכודת דבק ועוד… אז איך בוחרים את מלכודת הזבובים הטובה ביותר? קודם כל יש לבחון מה המלכודת הספציפית דורשת מכם והאם יש לכם את הפנאי לכך. יש מלכודות שיצריכו ניקוי או החלפת פיתיון בתדירות גבוהה ולא יתאימו לכולם. שנית, מומלץ לבדוק את נפח המלכודת כאשר מלכודת גדולה יותר מתמלאת לאורך זמן רב יותר ולפיכך דורשת פחות תחזוקה. חפשו מלכודות גדולות ככל הניתן, בעלות עמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר שונים.

מלכודות זבובים

ריסוס

פעולה נוספת שניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיית הזבובים היא פעולת הריסוס. הריסוס מתבצע על-ידי חברת הדברה מוסמכת שמחזיקה במגוון חומרים שתפקידם להיפטר מהזבובים. ישנם חומרים שמותר לרסס אך ורק מחוץ לבית ואינם מתאימים לשימוש בפנים הבית. מדבירים מוסמכים ומנוסים יוכלו לבחור עבורכם את הפתרון הבטיחותי והיעיל ביותר לזבובים המטרידים שפקדו אתכם. גם אם נדמה לכם שאתם יכולים לרסס בעצמכם, חשוב לזכור כי מדובר בפעולה שעלולה להיות מסוכנת בשל החומרים הכימיים, ולכן מומלץ ביותר לפנות לחברת הדברה שתעשה זאת עבורכם.

מלכודות עשה זאת בעצמך

דרך נוספת להתמודדות עם זבובים הינה בשיטת "עשה זאת בעצמך" כאשר הכוונה היא למלכודות ביתיות שאתם תכינו בעצמכם. ניתן למצוא ברשת הסברים רבים שמראים כיצד להכין מלכודות זבובים מחומרים שכל אחד יכול להשיג בעצמו. הרעיון נחמד ביותר אולם היעילות של המלכודות הביתיות מוטלת לא פעם בספק.