חיפויי קרקע

חיפויי קרקע לגינה ולחצר

חיפויי קרקע הפכו לאחד מהמרכיבים הבסיסיים ואהובים ביותר בקרב ישראלים רבים. לאור המגוון הרחב של סוגי החיפויים השונים כל אחד ואחת מוצאים את סוג החיפוי הנערץ עליהם ביותר ומשתמשים בו בתור פריט עיצובי מרשים לגינה. חיפוי קרקע ניתן לבצע באמצעות חומרים שונים, ליצור חיפוי קבוע או משתנה כמו למשל מרבד דשא סינטטי או דק עץ שהוא חיפוי קבוע לעומת חלוקי נחל או טוף.

חיפויי קרקע באדיבות סלעים.קום

יתרונות של חיפויי קרקע

ואכן, חיפויי קרקע לגינה מפתיעים בייחודיות ורבגוניות. שכבת החיפוי המרצפת את החצר מקנה לה מראה אקסקלוסיבי ויוצא דופן. חיפויי קרקע משרים אווירה טבעית, הרמונית ושלווה שרבים רוצים כל כך להשיג אותה בגינה. שילוב של חיפויי קרקע לצורך ריצוף שבילי הגינה או לשם קישוט ערוגות הצמחים בחצר מבטיח מראה מרהיב שמפתיע את העין בכל פעם מחדש.

נוסף ליופי הטבעי של חיפויי קרקע השונים יש להם יתרונות רבים. קודם כול, בזכות חיפויי קרקע אפשר בקלות לחסוך במים, שהרי ככל ששטחים נרחבים יותר של הגינה מחופים, כך מצטמצמים האזורים שדורשים השקיה. החיסכון במים בא לידי ביטוי גם במקרה בו חיפויי קרקע משמשים כפריט עיצובי לערוגות הצמחייה, היות והחיפויים מונעים את התאדותם של המים מהקעקע ומצמצמים את צמיחת העשבייה.

חיפויי קרקע באדיבות סלעים.קום

יתרון נוסף של חיפוי קרקע טמון ביכולתם לייצב את האדמה (זאת, כמובן, אם מדובר בחיפויי קרקע בעלי מסה כבדה דיו), היכן שהייתה לא ישרה מספיק. שביל מרוצף בחיפויי קרקע מונע מבעלי הגינה לדרוך בבוץ בעונות הקרות של השנה, להכניס לכלוך לתוך הבית ויוצר מסלול הליכה אסתטי ונקי.

סוגים של חיפויי קרקע

ישנן אפשרויות רבות לחיפויי קרקע לגינה ולחצר: טוף, שברי רעפים, חצץ, אבנים גרוסות כמו בזלת, גרניט, רסק עצים וקליפות עצים, אבני מדרך, שברי חרס, משטחי עץ, סלעים ואינספור פתרונות נוספים לחיפויי קרקע.

בפורטל תוכלו לערוך היכרות עם עסקים וחברות המתמחים בחיפויי קרקע ופתרונות לריצוף וחיפוי גינות.