התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי בגינה הפרטית נחשבת להחלטה נבונה. קודם כול, זה חסכוני – לא צריך להשקות את המדשאה. שנית – נוסף לחסכון בעלויות השקעה יש כאן חסכון של זמן: לא צריך לתחזק את הדשא הסינטטי. דשא סינטטי, אמנם, מחייב טיפול מינימאלי אך הניקיון שלו פשוט ולעומת דשא טבעי לא צריך לגזום, לדשן, להדביר ולהתבאס מבוץ שנכנס הביתה וממדשאה שלמרות ההשקעה הרבה נראית דלילה ומוזנחת.

מההחלטה להתקנת דשא סינטטי בגינה עוברים להתקנה פועל. ההתקנה נעשית בכמה שלבים. קודם כל צריך למדוד את שטח ההתקנה בשביל לדעת אילו מידות וגודל של מרבדי דשא יש להזמין. אחרי זה בשלב ההזמנה חשוב לפנות רק למשווק מוכר של דשא סינטטי. דשא לא איכותי יגרום להרבה בעיות בהמשך ויהיה צורך להחליף אותו אחרי תקופה קצרה עקב התבלות ושחיקה (סיבים נתלשים, לא שומרים על הזקיפות שלהם…). חשוב לבחור את גוון הצבע הרצוי, את אורך וצפיפות של סיבי הדשא ולוודא כי ניתנת אחריות על המוצר שרכשתם.

התקנת דשא סינטטי על ידי איש מקצוע

התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי בגינה פרטית צריכה להיעשות על ידי מקצוען. מתקין מקצועי לוקח בחשבון פרמטרים שונים במהלך ההתקנה וגם מתקין את המרבדים באיכות ביצוע ברמה גבוהה. הבעיה הגדולה ביותר שצריך לקחת בחשבון המתקין זהו שיפוע אזור ההתקנה. כדי למנוע הצטברות של מים על גבי המשטחים או, גרוע מכך, זליגת מים אל כניסת הבית ואף לתוכו, צריך לבצע את התקנת הדשא בשיפוע מסוים. לכן, תהליך התקנת דשא סינטטי כולל שלב מקדים בו מכשיר המתקין את פני השטח. במקרים בהם קיימת עשביה באזור ההתקנה יש צורך להעלים אותה ורק לאחר מכן להתחיל למקם את מרבדי הדשא בגינה.

כלי עבודה, ניקיון וסדר באתר ההתקנה

מתקינים מקצועיים של דשא סינטטי מגיעים לגינה שלכם כשהם מצוידים בכלי עבודה איכותיים וחומרי גלם עמידים (דבקים, חול סיליקט, בדי פלריג ועוד).
נקודה חשובה נוספת: כשעובדים עם מקצוענים מקבלים גינה מחופה עם דשא סינטטי איכותי ואזור ההתקנה נותר מסודר ונקי מבלי שתחושו את התחושה של "אחרי השיפוץ".

5/5 - (1 vote)