המקור של דק איפאה

המקור של דק איפאה

עץ איפאה הוא עץ שמגיע ממשפחת העצים הקשים ומקורו ביערות ברזיל. העץ גדל במדינות מרכז ודרום אמריקה. גובהו של העץ יכול להגיע עד ל 50 מטרים ולפעמים אפילו מעבר לגובה הזה. ישנם 2 סוגים של איפאה: הראשון הוא איפאה טבקו והשני הוא איפאה שמפיין (קומרו). עץ איפאה הוא המקור של דק איפאה, שניתן לראות בהרבה מרפסות וגינות.

המקור של דק איפאה – חומר גלם איפאה

2 הסוגים של עץ האיפאה נחשבים לאיכותיים וטובים מאוד, העצים מבוקשים במיוחד בתעשיות העץ ובנייה, בזכות איכותם, חוזקתם ועמידותם מפני שחיקה. השימוש הנפוץ ביותר בעץ איפאה בתור חומר גלם הוא משטחים חיצוניים – דקים, ריהוט גן וכ'ו.  כמו כן, לגבי מחיר הדקים, דק איפאה קומרו זול יותר, מאשר דק איפאה טבקו. צבעו של דק איפאה הינו אדמדם – חום והוא משרה אווירה מאוד כפרית ונעימה במקום בו הוא מותקן.

התקנת משטחי דק איפאה

התקנת משטחי דק איפאה דורשת בסיס, אשר עמיד למשקל הגבוה של הדק. איפאה קומרו לרוב יעובר תהליך של ייבוש בתוך תנור, אשר הופך אותו לקשיח יותר ועמיד יותר. דק איפאה קומרו עשיר בשמן טבעי, אשר מעניק לו מראה פרשי ורענן למשך שנים רבות, לעומת זאת הטבקו דורש צביעה וחידוש לפחות פעם אחת בשנה.

דק איפאה- סמל סטטוס

דקים איפאה הם דקים יוקרתיים, אשר נחשבים לאיכותיים מאוד. העץ איפאה הוא עץ איכותי מאוד ולכן גם מחירו בהתאם לאיכותו וזו בדיוק הסיבה שדק זה נחשב לסמל סטטוס. הדק משדר יוקרתיות ואפשר לראות אותו בהמון וילות יוקרתיות. אדריכלים ומעצבים מובילים בארץ ובעולם מבצעים שימוש בדק איפאה יוקרתי. בעבר את הדק היה ניתן לראות בבתים של עשירים בלבד והיום מכוון שכ"כ הרבה אנשים רוצים ליהנות מהמראה היוקרתי ומהאיכות הגבוהה של הדק, ניתן לראותו בהרבה בתים של הרבה אנשים ולא בהכרח מהעשירון העליון.

 

אם אתם רוצים לרכוש דק ברמה גבוהה, אין ספק שאיפאה הוא הבחירה הנכונה, זהו דק בעל תכונות ואיכויות יוקרתיות במיוחד וללא ספק כל מי שרכש אותו יכול ליהנות ממשטח דק איכותי ועמיד לאורך שנים רבות. לא סתם אומרים, שיש הרבה דקים אבל דק איפאה הוא אחד מהבולטים והטובים ביותר.

 

 

 

 

 

..

 

Rate this post