הום סטייג'ינג

הום סטייג'ינג: כיצד להכין את הדירה לפני מכירה

בשעה טובה החלטתם למכור את הדירה, אך הקונים מגיעים לדירה ובורחים, או מציעים סכום נמוך יותר מהמחיר שביקשתם?

זה הזמן לבצע שינוי ולהעזר במומחים ל"הום סטייג'ינג" .

הום סטייג'ינג
הום סטייג'ינג

הום סטייג'ינג הינה דרך לשדרג את הדירה, לרענן אותה לפני המכירה. תהליך ההכנה יעלה את ערך הדירה ויקצר משמעותית את זמן המכירה. עיצוב הדירה יהיה בהשקעה מינימלית ובפרק זמן קצר.

מטרת השיטה – להבליט את יתרונות הדירה ולהעלים את חסרונותיה.

עיצוב הדירה יפנה לקהל קונים פוטנציאלים רחב ככל האפשר.

לאחר עיצוב הדירה, היא תראה גדולה יותר, מרווחת יותר, נקיה יותר, חדשנית יותר ונעימה יותר למגורים.

מומחי השיטה ידעו למזער את חסרונות הדירה בתקציב מינימלי.

ע"פ מחקרים שנעשו בארה"ב (מדינה בה שיטת ההום סטייג'ינג נפוצה מאוד) נמצא כי הקונה הפוטנציאלי ירגיש חיבור לדירה ( או דחיה ) בשניות הראשונות שהוא מבקר בה.

לעומת זאת דירה מוארת, מריחה טוב, מאווררת, נקיה, בעלת כניסה מזמינה… תיצור חיבור חיובי לדירה, והקונה הפוטנציאלי יוכל לדמיין כיצד היא הופכת לבית חם עבורו.

כמובן, שכל דירה תצריך השקעה כספית שונה על מנת להעלות באופן משמעותי את השווי הכספי שלה.

הום סטייג'ינג
הום סטייג'ינג

לעיתים, איש ההום סטייג'ינג מסתפק בפינוי חפצים מיותרים, צביעת הדירה, ניקיונה, סידור או העמדה מחדש של הריהוט בבית, ברור כי דירה חשוכה ללא תאורה טבעית, לא מאווררת, מלוכלכת, עמוסה בחפצים וריהוט תיצור תחושת דחייה בביקור הראשוני על כן

במקרים אחרים, ההשקעה תהיה גדולה יותר ותכלול מתיחת פנים לחדרי הרחצה והמטבח, ( החלקים בבית שנבדקים יותר ע"י הקונים ) בנוסף, שידרוג התאורה, ותיקון פגמים שדיירי הבית למדו לחיות איתם ( תריס שבור, כתם רטיבות מהפיצוץ צנרת ישן, אריחים שבורים, ברז מטפטף……)

הפחד מ"שיפוץ" או מהמחשבה שצריך להשקיע כסף עוד לפני שהדירה נמכרה גורם לבעלי דירות רבים, לוותר מראש על רעיון ההום סטייג'ינג. אך אם נתעמק בעניין נבין, שהשקעה קטנה יכולה להביא לעלייה משמעותית במחיר הדירה, ובפונציאל רווח גדול !!

כמו כן, קל יותר יהיה למכור את הדירה, והמוכר לא ייצטרך להכנס לתקופת מכירה ארוכה ושוחקת, שבסופה תגרום לו לרדת עוד ועוד במחיר הדירה .

לסיום, אל תוותרו מראש. התייעצו במומחי ההום סטיגינג .

יחד איתם, החליטו כמה להשקיע ובמה.

השקעה נבונה תביא לרווח גדול !

נכתב ע"י

לירון – עיצוב וחידוש הבית.