דשא סינטטי

דשא סינטטי

דשא סינטטי – ירוק ואיכותי

דשא סינטטי או דשא מלאכותי הינו מרבד פלסטיק דמוי דשא המשמש כמשטח לחיפוי קרקע בגינות ובחצרות. המחסור במים, עלויות התחזוקה וההשקיה של גינה רגילה והאנרגיה הרבה שנדרשנו להשקיע בעבר בכדי ליהנות מפיסת דשא ירוקה בגינה דחפו את הלקוחות לחפש פתרונות אחרים. התוצאה הישירה של הביקוש הגובר לתחליף איכותי יצרה התפתחות מדהימה בתחום ייצור הדשא הסינטטי אשר מתבטאת במגוון גדול של דגמים, איכויות ומחירים של מרבדי דשא סינטטי.

לשימוש בדשא סינטטי יתרונות רבים ומגוונים. זהו מוצר נוח מאוד לשימוש ולתחזוקה שוטפת, הוא יוצר מראה מטופח ונקי בכל סביבה בה הוא מותקן, מסייע לחיסכון במים ובעלויות התחזוקה בכלל וניתן להשתמש בו בכל סביבה ועל גבי כל משטח. דשא סינטטי עשוי מחומרים הניתנים למיחזור לשמירה על הסביבה ובכך הוא הופף למוצר ירוק תרתי משמע.

כיצד תבחרו דשא סינטטי

בחירת הדשא הסינטטי היא משימה חשובה שיש לערוך לפניה סקר שוק קצר בקרב ספקים של דשא סינטטי וגם בקרב המשתמשים העתידיים. מכיוון שבשוק קיימים סוגים רבים של דשא מלאכותי אתם הצרכנים יכולים למצוא מוצר איכותי מאוד אשר מתאים לכם באופן מקסימלי. השאלה הכי חשובה בבחירת דשא מלאכותי היא מה השימוש הצפוי או מה הייעוד של הדשא. אם אתם בוחרים דשא המיועד לנוי בלבד תוכלו להסתפק במוצר בעל עמידות נמוכה אך עם מראה טבעי יותר ובעל סיבים בכמה אורכים וגוונים, אם אתם זקוקים לדשא שימש את המשפחה חשוב שתבחרו דשא סינטטי איכותי עם עמידות גבוהה לבלאי ובעל סיבים שמתקפלים תחת משקל על מנת שלי יעקוץ, . בכל מקרה תמיד חשוב שתבחרו בדשא סינטטי בעל חומרים המסננים קרינת UV ואשר מכיל חומרים מעכבי בעירה לשמירה מקסימלית על הבטיחות.

דשא מלאכותי לשימושים שונים

דשא סינטטי הוא מוצר מבוקש מאוד ולא רק בבתים פרטיים וגינות. ניתן לראות שימושים שונים בדשא מלאכותי כמו למשל דשא סינטטי לרשויות מקומיות בהם מבצעים התייעלות ומוזילים את עלויות התחזוקה השנתיות ברכישה חד פעמית של דשא סינטטי ונהנים מהיתרונות שלו לאורך שנים. כמו כן דשא סינטטי למגרשי ספורט הופך נפוץ יותר ויותר בכל תחומי הספורט והמגרשים השונים והפיתוח המהפכני שתפס מקום מרכזי מאוד בקרב רשויות, מוסדות חינוך ובעלי עסקים – משטחי בטיחות בשילוב  דשא סינטטי.

דשא סינטטי למגרשי משחקים

סיבים, גוונים צפיפות ועוד

כאשר בוחרים דשא סינטטי חשוב תמיד לבחור סוג שבו הסיבים צפופים מאוד למראה מלא וטבעי. מומלץ לבחור בדשא מלאכותי בעל סיבים ארוכים ליצירת תחושה של טבעיות ככל האפשר. גם בבחירת הגוונים ניתן להתקרב למראה של דשא טבעי בכך שתבחרו דשא סינטטי בעל סיבים בכמה גוונים.

דשא סינטטי משמש בעיצוב גינות וחצרות, עיצוב נוף וכיום גם נהוג לעשות בו שימוש לעיצוב פנים. שילוב דשא מלאכותי בתוך בתים, במרפסות ואפילו על גגות הוא נפוץ מאוד ובעל יתרונות טובים כמו בידוד חום וקור כמו חיפויי קרקע  אחרים. הקפידו לרכוש דשא סינטטי מחברה המציעה מידע על הספקים שלה וכמובן תעודת אחריות. כך תדעו שהדשא איכותי ועומד בדרישות מכון התקנים וכל שנותר לכם הוא ליהנות מגינה ירוקה ויפה.