דק מעץ איפאה

מאפיינים של דק מעץ איפאה

דק מעץ איפאה או בשמו הפחות מוכר עץ אגוז ברזילאי מגיע בעיקר מדרום אמריקה ומרכז אמריקה. עץ איפאה הוא עץ צפוף וקשה מאוד ולמעשה הכי צפוץ מבין העצים המוצעים במחסני העצים. בשל עמידותו, עץ האיפאה משמש ברוב המקרים לבניית דק ויצירת חיפוי קרקע בשטחי חוץ. לעץ איפאה לחות טבעית אשר יש לטפל בה לפני השימוש במקומות סגורים. הוא מכיל שמנים טבעיים ולכן קשה לספוג לתוכו שמנים, צבעים וחומרים אחרים אך יחד עם זאת הצורך בכך נמוך בשל תכונותיו. זהו עץ ממשפחת העצים הקשים ולכן ישנו קושי לעבד אותו ולשנות את צורתו.

דק איפאה

יתרונות של דק איפאה

דק מעץ איפאה הוא חזק מאוד ודחוס בעל דרגת קושי גדולה פי שלוש מעץ אורן. דק איפאה הוא חסין יותר בפני אש ומכיוון שהוא עץ קשה עמידותו במקרה של שריפה גבוהה מאוד. עם עמידותו של עץ האיפאה בפני מים ולחות גבוהה מאוד והוא אינו סופח נוזלים בשום צורה. השמנים הטבעיים שמכיל העץ הופכים אותו לעמיד מאוד בפני מזיקים, נוזלים, לחות ועוד.

דקים מעץ איפאה עמידים וחזקים

זאת הסיבה לכך שמבנים מעץ איפאה כמו דקים, פרגולות מעץ איפאה ואף ריהוט גינה אינם סובלים מטחב, עובש או טרמיטים. דק מעץ איפאה הוא עמיד מאוד, חזק ויציב. הסיכוי של עץ איפאה להיפגע בדרכים שונות הוא קטן מאוד ביחס לחומרים אחרים כמו דק אורן או עץ גושני. בשל עמידותו דק מעץ איפאה מתאים מאוד לשימוש באזורים בהם ישנה לחות, בקרבת הים ואף סביב בריכת שחייה או ג'קוזי הממוקמים בגינה.

5/5 - (1 vote)