דק מעץ אורן

בניית דק מעץ

בניית דק בחצר ובגינה היא נפוצה מאוד. דקים מעץ משמשים כחיפוי קרקע איכותי וגם כאלמנט עיצובי לכל דבר. כיום ניתן לרכוש בקלות רבה קורות לבניית דק במחסן עצים ולבצע התקנה מהירה על ידי צוותים מקצועיים. התקנת דק עץ איכותית יכולה לשמש לשנים רבות כאשר הדק דורש תחזוקה בסיסית ומינימלית ביותר. ישנם סוגים שונים של עצים לבניית דק עץ אך הנפוץ ביניהם ללא ספק הוא עץ אורן.

דקים, דק עץ, דק מעץ אורן

היתרונות של דק מעץ אורן

דק מעץ אורן הוא בעל יתרונות רבים. עץ אורן נחשב לעץ רך ולכן קל יותר לעבד אותו ולעשות בו שימוש בעיצובים שונים, בבניית דקים, פרגולות, פרקטים ועוד. מחירו של עץ אורן הוא זול יחסית לשאר העצים והתמורה שהוא נותן טובה מאוד ויתרון נוסף שלו הוא בעמידות שלו בפני מזיקים ובפני נוזלים ולחות עקב טיפולי שימור ואיטום שהוא עובר.

דק מעץ אורן

קורות עץ אורן נוחות מאוד לעבודה כפי שהזכרנו, בשל היותו עץ רך, לכן חיתוך העץ לבניית דק מעץ אורן הוא קל ביותר. כך גם היכולת לצבוע אותו בכל צבע שתרצו וקידוח החורים על מנת ליצור מקום למסמרים קל ופשוט ביותר ואינו גורם לשברים או סדקים לאורכו. דק אורן הוא איכותי ועמיד לאורך שנים והוא מתאים במיוחד לאקלים הישראלי. ניתן לשמור על המראה הטבעי של עץ האורן ועל העיניים המופיעות לאורכו באמצעות צביעת עץ האורן בצבע שמן שקוף או לצבוע אותן בצבע אטום ולהתאים אותו לחלוטין למראה הגינה, לאלמנטים הקיימים בה כמו חלוקי נחל או פרגולות ולמבנה עצמו.

פרגולות, פרגולות מעץ, דקים, דק עץ, דק מעץ אורן