דק איפאה

נעים להכיר – דק איפאה

הכירו את דק איפאה – הדק היוקרתי והמשובח ביותר מבין כל סוגי הדקים הקיימים.

מאפייני דק איפאה

עבור מי שתוהה מדוע כאשר מגיעים למחסן עצים לבחור דק ניכרים הבדלים של שמים וארץ בין מחירי הדקים האחרים והמחיר של דק איפאה, להלן התשובה: סגולותיו של עץ זה יוצאות דופן ומקנות לו יתרונות רבים על פני דקים אחרים – וכידוע, על מוצר איכותי משלמים הרבה ואין מה לעשות…

דק איפאה

אכן דק איפאה הוא הדק המיוחד ביותר. עץ איפאה הוא עץ טרופי המיובא ארצה על ידי משווקים מקומיים. סיבי עץ איפאה צפופים מאוד. למעשה, ממשפחת העצים הקשים עץ איפאה תופס את מקום הכבוד של העץ הכבד ביותר בעל הסיבים הצפופים ביותר (הוא אפילו טובע במים). אחת הסיבות למחיריו הגבוהים של דק איפאה אלו ההספקה המורכבת שלו עקב משקלו הרב וגם, תהליך החיתוך והעיבוד של העץ מצריכים מאמץ רב – גם זה מייקר את העלות.

התכונות היוצאות דופן של עץ איפאה הופכות את הדק לעמיד ביותר בפני נזקי הסביבה. דק איפאה עמיד בפני נזקי מזג האוויר, הוא אינו נשרט בקלות אחרי גרירת ריהוט על גביו, הוא אינו מאבד את צורתו ולא משנה את הטקסטורה שלו לאחר זמן.

ואגב, בנוגע לטקסטורה. המרקם של דק איפאה הוא חלק, נוצץ ומשדר יוקרה – מיד רואים כי מדובר בעץ המשובח ביותר.

לעומת דקים אחרים דק איפאה כמעט ואינו מצריך תחזוקה, אם כי מומלץ בכול זאת מפעם לפעם לשמן ולצבוע אותו מחדש על מנת לרענן את המראה היוקרתי שלו.

הערה חשובה: היזהרו מרכישת דק המכונה 'איפאה שמפיין', שהרי הכוונה לעץ קומרו – גם הוא משתייך למשפחת העצים הקשים, אך מבחינת מאפייניו הוא קשה פחות וגם מסוגל לשאת משקלים נמוכים יותר לעומת איפאה.

למי מתאים דק איפאה?

דק איפאה מתאים לכל מי שמוכן להשקיע את הכסף. בגדול, מי שמשקיע בדק איפאה מכיר את המאפיינים המיוחדים של העץ ויודע על מה הוא משלם (והתמורה בהחלט שווה את ההשקעה).

כמו כן, דק איפאה יכול להתאים לכל מי שמחפש מראה חלק של עץ (נטול 'עיניים'). ובטח ובטח, דק איפאה מתאים למי שחולם להתקין דק בגינה אך יודע כי לא יהיה לו חשק וזמן להשקיע בתחזוקה שלו.