דקים

דקים, דק עץ, דק מעץ אורן

לפרסום באתר התקשרו 08-8593218

מהם דקים?

פירוש המילה "דקים" הינו משטח מעץ אשר נועד לחיפוי חצרות, גינות, מרפסות וכל אזור נוסף בבית שברצונם של הבעלים לשדרג עם פריט עיצובי מיוחד מעץ.

במידה מסוימת קיים דמיון בין הדק לרצפת פרקט, אלא שבמקרה של הדק מדובר בקורות עץ עבות ובמשטח מוגבה מעל הקרקע (לעומת הפרקט שמותקן ישירות על הרצפה הקיימת ואינו דורש הגבהה). הגבהת הדקים מעל הקרקע מאפשרת להימנע מריקבון של העץ כתוצאה ממגע ישיר עם האדמה – כך נשמר הדק לאורך שנים ובעליו נהנים מאלמנט אסתטי ונאה לעין המשדר פסטורליות וכפריות.

דקים - באדיבות א.צ. ג'רבי

שימושים של דקים

השימוש הפופולארי ביותר של הדקים בישראל הוא התקנתם בגינה. רבים אוהבים לראות את הגינה שלהם מחופה במשטח חלק ומבריק של דק. התקנה של דקים בגינה חוסכת דריכה בבוץ במהלך חודשי החורף ובקיץ, במידה ותופסת חלל משמעותי משטח הגינה, חוסכת בהוצאות של השקיית הגינה לאור כמות הצמחייה המצומצמת יותר שמאפיינת גינות עם דקים. התקנת דקים במרפסת גם היא נפוצה בישראל, בייחוד במרפסות גדולות ורחבות ידיים של פנטהאוזים ובתים פרטיים.

סוגים של דק

בישראל לרשותו של הצרכן עומד מבחר רחב של  סוגי דק ממגוון סוגי עצים. את העצים לצורך בניית הדקים ניתן להשיג במחסני עצים הפזורים בכל רחבי הארץ. שני סוגי הדק הפופולאריים ביותר בארץ הם דק מעץ אורן ודק איפאה אך גם דק טיק, דק במבוק, דק אגוז, דק קומרו, דק אקליפטוס ודק סינטטי הם בחירה שכיחה.

בבחירה בסוג הדק יש להשקיע מחשבה מאחר ולכל עץ יש את המאפיינים המייחדים אותו מהשאר, את היתרונות והחסרונות המאפיינים אותו ואת המחיר שלו, שפעמים רבות הופך לשיקול המכריע במהלך בחירת הדק. יתרה מזאת, העצים לבניית דקים נבדלים אחד מהשני בגימור ובמרקם שלהם, בעלי דרגות קשיחות שונות ודורשים רמת תחזוקה שונה. על כל פנים, כדאי ביותר לרכוש עצים במחסן עצים וותיק, מקצועי ואמין על מנת להיות בטוחים כי העצים שברשותכם הינם איכותיים דיו וכדי שתוכלו ליהנות מהדק במשך שנים ארוכות.

פורטל לבית ולגן מציגה לכם את כל העידכונים החמים בתחום עיצוב הבית והגן