גדרות

גדרות, פורטל בית וגן

סוגי גדרות

קיימים סוגים רבים של גדרות: גדרות מחומרים שונים, בעיצובים שונים, גדרות מיוחדות במינן, פשוטות למראה, מאסיביות וגבוהות, עדינות ונמוכות וסוגים רבים נוספים.

תפקידן של הגדרות

התכלית המרכזית של הגדרות היא להפריד בין אזורים, לתחום אזור מסוים או ליצור הפרדה בין מספר מתחמים יש אפשרות לעשות זאת גם עם אדניות מעץ. עם זאת, חשוב להבין שתפקידה של הגדר אינו מסתכם אך ורק בפן הפונקציונאלי. הגדר היא בראש ובראשונה אלמנט עיצובי שמשרת את הרצון של כולנו לחיות בסביבה נאה לעין.

בחירת גדרות

בעלי גינות וחצרות בוחרים בקפידה את הגדר לצורך הפרדה בין הגינה או החצר לבין הרחוב החיצוני. בחירת גדר הינה בחירה לא פשוטה לאור מגוון פתרונות הגידור הרחב העומד לרשותם של הצרכנים. כל אחד מפעיל מערכת שיקולים משלו ומגבש החלטה בנוגע לסוג הגדר שברצונו לראות סביב החצר שלו. גם בתי עסק ומפעלי תעשייה מוצאים את עצמם פעמים רבות טרודים בשאלת הגידור של מתחם בית העסק.

אחד השיקולים במהלך בחירת הגדר הוא, כאמור, אסתטי. גדר מעץ למשל, קיימות במגוון עיצובים נראות נפלא ומשתלבות היטב כמעט וכל סוגי הנוף. גדרות מעץ במבצע לגידור הגינה, לדוגמא, הן אחת הבחירות המושלמות. גם גדר מאבן נראת מצוין ומקרינה יציבות ואיתנות. גדרות מתכת נראות, לרוב פחות מרשים, אך הבחירה בהן נעשית לרוב משיקולים אחרים – שיקולים של יציבות ועמידות בפני פגיעות פיזיות.

גדרות - באדיבות א.צ. ג'רבי

גדרות מתכת מתאפיינות בחוזק יוצא דופן, ההתקנה שלהן פשוטה יחסית (לעומת גדרות אבן) ומחירן זול יותר. זו הסיבה שבתי עסק ומפעלים בוחרים לעתים תכופות בגדרות מתכת – סביבת העבודה במקומות אלו מחייבת חסינות גבוהה בפני פגיעות פיזיות ויציבות יוצאת דופן.

כאשר בוחרים גדר לבית ההחלטה עוסקת, בין היתר במידת האטימות של הגדר. גדרות מעץ לדוגמא, קיימות בדגמים בעלי רווחים גדולים בין מרכיביהן, אך גם מופיעות בדגמים נטולי רווחים. מי שמעדיף גדר אטומה סביר שיעדיף גדר מעץ נטולת רווחים או יבחר בגדר מאבן.

גדר מפלסטיק, גדר מזכוכית וגדרות מחומרים נוספים נפוצות פחות אך גם אותן ניתן למצוא במידת הצורך.