איך לעצב את חדרי האמבטיה בעלות כספית נמוכה במיוחד?

חדר האמבטיה שלנו הוא חדר חשוב מאוד. נכון שאנחנו לא מבלים בו זמן רב כמו בסלון או במטבח למשל, אך עדיין כדאי להשקיע מחשבה רבה בעיצוב שלו, ומיד נסביר גם למה. אצל רובנו שעת המקלחת מגיעה לאחר יום עבודה ארוך, יום לימודים או אפילו יום טיול. אנחנו מחכים למקלחת בציפייה, זקוקים לה ומשוועים לה. למרות שאנחנו לא מבלים בה המון שעות, הזמן הזה שאנחנו כן נמצאים בה הוא זמן מקודש ואפילו אפשר לומר הזמן החשוב ביום. בדיוק מסיבה זו חשוב ליצור לעצמנו חדר אמבטיה מעוצב שיעניק לנו זמן פינוק מושלם. במאמר זה נציע מספר דרכים לעיצוב האמבטיה שאינן מצריכות השקעה כספית גבוהה במיוחד, אך יכולות להפוך את חדר הרחצה שלכם לחדר מפנק כמעט כמו ספא.

צביעת קירות, תיקונים ושיפוצים

זו אולי נשמעת עצה בנאלית ואפילו מיותרת, אך לא תאמינו עד כמה היא יכולה לשדרג את חדר הרחצה שלכם. לפעמים תיקונים קטנים יכולים לעשות פלאים וליצור לכם חדר אמבטיה במראה חדש לחלוטין. הקפידו לתקן את הצבע שהתקלף, אולי אפילו לשקול החלפת צבע הקירות, לסתום חורים שכבר אינם בשימוש ובאופן כללי לתקן את כל מה שדורש תיקון. השיפוצים הקטנים, אך המאוד משמעותיים הללו, יכולים להקפיץ את מראה חדר הרחצה שלכם ולהפוך אותו לנעים, נקי ומפנק במינימום השקעה כספית.

אביזרים ופריטי נוי

בדיוק כמו את הסלון, גם את חדר האמבטיה ניתן לאבזר כך שייראה מושקע ומעוצב. אפשר לרענן ולהחליף את שטיחי האמבטיה, להתקין ארונות, לתלות מדפים מעניינים ולהציב בהם סבונים מעניינים. ניתן למצוא כיום סבונים מוצקים מעוצבים שנראים ממש כמו פסלים ויכולים להוסיף המון אופי לחדר האמבטיה שלכם. עיצוב חדרי רחצה באמצעות סבונים מוצקים הוא טרנד בולט בעולם העיצוב וניתן לאמץ אותו בקלות ומבלי להשקיע כספים רבים מידי בכך.

תאורה מתאימה

מנורות בחדר האמבטיה בטוח יש לכם, אבל השאלה איזה מנורות? והאם הן מתאימות ליצירת אווירה מפנקת, רגועה ונעימה? אולי תתפלאו לקרוא את זה, אבל לסוג המנורה יש השפעה מכרעת על האווירה בכל החדר. לפעמים אפשר  להסתפק רק בהחלפת נורה (מבלי להחליף את גוף התאורה כלל) בכדי לקבל אווירה שונה והרבה יותר מתאימה. אנו ממליצים על נורות שמעניקות אור צהוב ולא את אלו שמאירות באור לבן בוהק. עלותן של נורות צהובות אינה גבוהה וכך תוכלו בקלות רבה ליצור אווירה רגועה ונעימה בחדר האמבטיה שלכם.

נהוג לחשוב ששיפוץ ועיצוב של חדרים בבית תמיד יהיה כרוך בעלויות כספיות גבוהות , אולם זהו ממש לא מצב מחייב. ניתן באמצעות רעיונות יצירתיים ליצור מהפכים שלמים מבלי להוציא כספים רבים. כל העניין הוא למצוא את הדברים הקטנים האלו שמרעננים , מחדשים ועושים שינוי גדול בכל מקום אליו הם מגיעים.