תכנון נכון של מדפים במחסן הגינה

שטח אחסון נוסף בבית יכול לשנות משמעותית את הדרך בה אנו חיים, לשנות את האוויר בבית ולשנות את הנגישות והנוחות שלנו בכל כלי עבודה או פריט שאנו צריכים להגיע אליו שלא בשימוש יום יומי, עם זאת, חשוב לדעת כיצד מנצלים את השטח עד מלוא הפוטנציאל.

מחסן גינה הוא פתרון חלקי בלבד

כל אחד היה רוצה עוד שטח אחסון בו היה ניתן להשתמש כפי שרק רוצים. עצמאיים מכירים את הבעיה הזו טוב מאוד, בעיקר אם הם נעזרים בציוד רב במהלך העבודה שלהם, כמו למשל מדבירים או שיפוצניקים שצריכים לאחסן ציוד רב בו הם משתמשים כשהם מגיעים ללקוחות, כשלא תמיד ניתן לאחסן הכול ברכב, אך כל אחד יכול להיעזר בעוד שטח כדי לאחסן צעצועים או רהיטים שהוא לא צריך ועוד. מחסן גינה יכול להיות פתרון מעולה גם בשל ההשתלבות הטבעית שלו במקום אך ניצול שטח מיטבי יקרה רק עם מדפים למחסן.

מחסנים לגינה באדיבות א.צ.ג'רביתכנון מדפים במחסן של הגינה

אי אפשר פשוט לבחור כמה מדפים ולתלות אותם בתוך המחסן ולצפות שניצול השטח יהיה מקסימלי. יש צורך להפעיל שיקול דעת רב כדי למצות את שטח המחסן עד תום, כך שיהיה ניתן לומר בפה מלא שקיבלנו מחסן יעיל ושימושי. אמנם כולם יודעים שמדפים למחסן הם הפתרון הטוב ביותר אך יש צורך לבחור אותם נכון. יש מגוון רחב של סוגים שניתן לבחור, החל ממדפים נתלים מפלסטיק, מדפים מעץ, מודולריים או מדפי קומפקטוס.

יחידות מדפים לצד מדפים נתלים

מדפים נתלים אמנם יכולים לאפשר הרבה יותר שטח במרכז המחסן אך הם הרבה פחות חסכוניים במקום. עם מדפים אלו כל מה שתוכלו לנצל הם השטחים שקרובים לקירות המחסן, כאשר תצטרכו לקבע אליהם עם מסמרים. מדפים אלו אמנם נתפשים כיותר מעוצבים ומאפשרים חלל נעים במרכז המחסן אך כשאתם צריכים שטח אחסון גדול יותר, רק יחידות מדפים מודולריים יהיו יעילים. מדפים אלו מאפשרים ליהנות משטח אחסון גדול יותר, מסודר יותר וגם נייד.

יחידות מדפים מודולריים

יחידת מדפים אחת יכולה לעלות כמה מאות שקלים כאשר טווחה מחירים יכול לנוע באופן משמעותי לפי החומר שנבחר. מדפים למחסן צריכים להיות עמידים, נוחים ובטיחותיים ולכן אסור לזלזל בבחירה. יחידות המדפים המודולריים טובים יותר כי הם מורכבים ממדפים שמוחזקים על מסילות וכך ניתן ליצור שטח אחסון בגובה הנדרש לפי סוג האחסון. מדפים אלו מגיעים גם בגרסה ניידת כאשר הם מורכבים על גלגלים, כאלו שמספיק יציבים כדי לא ליפול אך עדיין בדחיפה קלה ומבוקרת ניתן להזיז אותם.

מדפים מאיזה סוג?

יחידות מדפי קומפקטוס יכולים להיות יעילים מאוד לשטח אחסון עצום בשטח קטן כך שניתן לשלוף כל יחידת מדפים מתי שרוצים, אם כי לא לכל מחסן הם יתאימו ולא תמיד הם נחוצים. עם זאת, יש דבר אחד שחשוב לזכור וזה בחירת סוג המדף. מדפי אלומיניום הם העמידים ביותר שיש אך יקרים יותר, כאשר מדפי עץ יכולים להשתלב במחסן מעץ בצורה טבעית אך לא יתאימו לכל פריט, בעיקר לא כאלו שיכולים לשרוט אותם או להכביד עליהם.