שיפוץ עליית גג

כיצד מבצעים שיפוץ עליית גג?

שיפוץ עליית גג הוא אחד הדברים שיכולים לשנות את פני הבית שלכם לחלוטין. אם אתם רוצים ליצור חדר נוסף, ליצור פינת אירוח נחמדה לילדים, חדר משחקים או כל דבר אחר שיהיה שימושי במרווח הגדול שיש לכם בחלק העליון של הבית, גגות רבים יכולים להשתדרג אם רק תשקיעו בהם. יצירת חלל נוסף בבית תהיה שימושית מאוד וכדי לשפץ את עליית הגג יש צורך בתכנון מראש שיתאים לשימוש העתידי שלכם. אם אתם רוצים ליצור מרחב שיהיה חדר נוסף או אזור מאוד שימושי חשוב גם להתאים לו מדרגות שיהיו נוחות, אפילו מדרגות ספירליות שלא תופסות הרבה מקום. חשוב לדבר עם קבלני בנייה מתאימים וכמובן עם מעצבים שיתאימו את הגג בצורה הטובה ביותר.

מה כרוך בשיפוץ זה?

  • כשרצים לשפץ את עליית הגג צריך לבדוק מספר פרמטרים חשובים. ראשית, האם עליית הגג ראויה לשהייה של בני אדם? מעבר לעובדה שעליית גג וכל שאר הגגות ללא קשר לסוגם צריכים להיות אטומים ועמידים למפגעי מזג אוויר אך הגג חייב להיות גם מודבר והיגייני. אמנם לא תמיד מדובר על מכרסמים או חרקים שמופיעים בעליית הגג אך כיאה למקום שלא נגענו בו זמן רב יכול להיות שיש לא מעט קורי עכביש, עובש ואבק רב שיכול לסכן את הבריאות.
  • אחרי שדאגנו שהמקום יהיה הגייני הגיע הזמן לבדוק כיצד אפשר להשתמש בו. כדי לדעת עד כמה הגג שלנו חזק והאם ניתן לבנות בו אפשר להביא בעל מקצוע מתחום ההנדסה שיספר לנו מהם הפתרונות הכי טובים נוכח הרעיונות שאנחנו רוצים ליישם. אם אתם רוצים לבנות חדר נוסף בעליית הגג יכול להיות שהחלפת הפרקט או הריצוף יהיה הצעד הראשון שתצטרכו לעשות. גם שיפוץ של הקירות שלו, למעשה הגג שלכם, ויצירת חלונות נוספים יכולים לבוא בחשבון כדי לתת אור טבעי לחלל.

שיפוץ עלית גג
שיפוץ עלית גג

לשם איזו מטרה מבצעים שיפוץ עליית גג?

שיפוץ בעליית גג יכול להיות מגוון ולאפשר לכם מספר אפשרויות מגוונות מאוד שהיו לכם כל הזמן ולא חשבתם עליהם. אם אתם רוצים שיהיה לכם אזור אחסון נוסף ואין לכם רצון להקים מחסן בגינה, עליית הגג יכולה להיות פתרון נהדר. גם חדר ילדים נוסף או סלון נוסף יכול להיות פתרון נחמד, כאשר יש אנשים שלוקחים את עליית הגג שלהם צעד קדימה והופכים אותה למרפסת קטנה ופתוחה. גם ספרייה או משרד יכולים להיות ממוקמים בעליית הגג בלי בעיה.

מה הדברים החשובים שיש לדעת שנלווים לשיפוץ מסוג זה?

שיפוץ עליית גג גורם להרבה רעש בכל הבית וחשוב שתבינו שהוא לוקח זמן. עליית גג יכולה להיות שימושית מאוד אך התכנון שלה חייב להיות מקצועי וחובה עליכם להיעזר בכמה שיותר מומחים כדי שלא יהיו בעיות בבנייה ובתוצר הסופי.