שולחן מעץ מלא

האסתטיקה של העץ מעצבת את הבית

בעבר השימוש בעץ לעיצוב הריהוט הביתי היה ברירת מחדל, שכן היה זה חומר הגלם העיקרי והנגיש בו נהגו להשתמש. עם השנים נכנסו לתחום הריהוט חומרים כגון, זכוכית, מתכת ופלסטיק. ועד היום מי שמחפש להקנות לבית עיצוב פנים עכשווי וסטיילי משתמש בהם. ובכל זאת, מעניין שדווקא בימים אלו גוברת מגמת חזרה לעיצוב פנים בסגנון עתיק: ריהוט מעץ חוזר לבתים והביקוש למוצרים מעץ מלא מתגבר גם הוא.

אחד מפרטי הריהוט המרכזיים בבית הוא כמובן, השולחן. סביבו מתרכזת כל המשפחה במהלך כל ימות השבוע, בסופ"שים ובחגים. רכישת שולחן מעץ מלא, אם כך, תהיה התחלה טובה עבור מי שמעוניין לעצב מחדש את הבית תוך שילוב אלמנטים מעץ.

שולחן מעץ מלא

מדריך לבחירת שולחן מעץ מלא

ראשית כול, יש לבחור את הגודל של השולחן. גודל השולחן הוא פועל יוצא של מספר הנפשות בבית, תוך התחשבות בפוטנציאל האירוח של השולחן בסופש"ים ובחגים. משפחות גדולות ומי שיש לו דירה גדולה יבחרו שולחנות גדולים – מי שאין לו צורך בכך יעדיף פריטים קטנים יותר שיתפסו פחות מקום במרחב.

לאחר קבלת ההחלטה בדבר הגודל של השולחן, יש לבחור את סוג העץ שממנו יהיה עשוי. עצים שונים לבניית שולחנות מעץ נבדלים אחד ממשנהו במרקם, טקסטורה, צבע, מחיר ופרמטרים נוספים. שולחן מעץ מלא איכותי ועמיד יוכל לשמש את כל המשפחה במשך שנים ארוכות. בין סוגי העץ המומלצים נמנים: עץ אורן, עץ אלון, עץ לבן וגושני, איפאה ועוד.

עץ מלא

וכמובן – עיצוב. יצרני ריהוט מציעים מבחר עיצובים מיוחדים של שולחנות מעץ מלא. הרוב יעדיפו שולחן מעץ מלא בעיצוב קלאסי פשוט, אך הנועזים ירחיקו לכת ויבחרו בשולחנות בעיצובים מיוחדים. דוגמא לשולחן מיוחד מעץ מלא היא שולחן מעץ מלא בסגנון פראי ובעל מראה של גזעי עץ לא מעובדים. שולחנות כאלה מתאימים למעוניינים ליצור בבית עיצוב עתיק ואקסקלוסיבי.

בעלי חצרות פרטיות יוכלו להשתמש בשולחן כזה בתוך ריהוט לגינה – הוא יראה נפלא בשילוב הצמחייה והאווירה הטבעית בגינה.

שולחן מעץ מלא הוא שולחן שמתאים ליומיום, אך גם מכבד כל אירוע או התכנסות משפחתית חגיגית. וגם, מפתיע לגלות שהאוכל טעים יותר כאשר אוכלים אותו סביב שולחן מעוצב מעץ מלא.

5/5 - (3 votes)