קיר חכם – בית חכם

איך הופכים קיר לחכם מבלי להתפשר על עיצוב?

הבית שלנו הופך ליותר ויותר טכנולוגי. שליטה חכמה על התאורה, מיזוג האוויר, התריסים, מערכת האזעקה ומערכות האודיו כבר לא נחלתם של חובבי גאדג'טים בלבד.

מלבד החסכון באנרגיה (כמה פעמים אנחנו שוכחים לכבות אורות או דוד חשמל) החיים הופכים לנוחים יותר.

לפיכך כמות הטכנולוגיה שמותקנת בקירות שלנו גדלה ואף תגדל בעתיד. ומה יקרה אם כך לעיצוב הפנים?

קיר חכם לבית חכם - תמונה באדיבות וול-סמארט

אנו רואים כי המסכים הופכים מעוצבים יותר, גם מקשי התאורה. גם התרמוסטטים. היצרנים בעולם הבינו שלא מספיקה טכנולוגיה חדשנית. היא גם צריכה להיות מעוצבת. העיצוב יקבע איזה מפסקים יותקנו בקיר.

כיום אף ניתן לשלב בין טכנולוגיה ועיצוב פנים ע"י התקנה של כל המערכות הטכנולוגיות בתוך הקיר והפיכתם לחלק אינטגרלי מהקיר.

וול-סמארט, חברה ישראלית שמתכננת ומייצרת את כל המוצרים שלה בארץ, הציגה בתערוכת CEDIA האחרונה שנערכה בטקסס מתאמי התקנה חדשניים לאייפד איר ואייפד מיני.

"Invisible mounts" ,מתאמי התקנה בלתי נראים וללא כל מסגרת, המתאימים לכל סוגי הקירות, וכל סוגי הגימור ומגיעים עם POE ל USB מובנה, לטעינה בזמן שהאיפד בקיר. האייפד משמש כאמצעי בקרה ופשוט הופך לחלק מהקיר.

עוד פיתרון חדשני שהוצג בתערוכה הוא מתאם ההתקנה בקו אפס הראשון לאייפד פרו, עם מנעול RFID נסתר. יותר ויותר אנשים משלבים את האייפד בקירות כאמצעי בקרה אך רוצים להגן עליו. המנעול הנסתר מספק גישה נוחה אך מאובטחת לשימוש יומיומי למורשים בלבד.

לוול-סמארט יותר מ 300 מתאמי התקנה, עבור יותר מ 30 חברות המובילות בתחום הבית החכם בעולם כגון קרסטרון, לוטרון, קונטרול4 ועוד. מתאמי ההתקנה של וול-סמארט מותקנים בקו אפס עם הקיר, נצבעים בצבע הקיר ומספקים פתרון יעודי עבור המסכים/טבלטים/מקשים אותם הם משקעים בקיר ומעבר לעיצוב, לוקחים בחשבון שיקולים כגון אודיו ופיזור חום.

הפכו את הבית לחכם, אל תתפשרו על העיצוב.

5/5 - (4 votes)