פרגולות מעץ

עץ כחומר גלם מושלם לבניית פרגולות

שימוש בעץ כחומר גלם לבניית פרגולות הוא החלטה נבונה. לעץ יתרונות וסגולות לא מעטות שמאפשרות לבנות ממנו פרגולות מקסימות, יציבות, מעוצבות ומרשימות במיוחד.

פרגולות מעץ אפשר לבנות ממגוון סוגי עצים. כמובן, ההחלטה היא החלטה אישית שעליכם לקבל בהתבסס על שיקולים כמו: מחיר העץ שמשתנה מאוד מעץ אחד למשנהו, הטקסטורה ורמת הגימור של העץ (תלוי מה אתם אוהבים ולאיזה צבע של עץ אתם מתחברים), הקשיחות של העץ והתחזוקה שהפרגולה תדרוש מכם באופן תקופתי. תוכלו לבחור במספר סוגים של עצים כדי להקים את הפרגולה – בדרך זו אפשר ליצור משחק ויזואלי מרתק בין טקסטורות שונות של עצים שישתלבו נפלא ביחד ויצרו קומפוזיציה נהדרת. למשל, שימוש בעץ לבן גושני בשביל עמודים תומכים והקורות הנושאות ובעץ אורן לצורך יצירת הצללה.

פרגולות

מעצבים פרגולות מעץ

העץ הוא חומר נוח לעיבוד, לפיכך אפשר לחשוב על עיצובים מקוריים לבניית פרגולות וליישם אותם בקלות. ניתן, לדוגמא לבחור בפרגולות תלויות, בפרגולות הנתמכות בעמודים, בפרגולות ניידות וקטנות ובפרגולות גדולות ממדים המקובעות לקרקע. לקבלת פרגולות מעץ בעלות מראה מאסיבי ודומיננטי תוכלו לבחור קורות עבות יותר ובעלי גוון כהה יותר של עץ (עץ איפאה למשל). לעומת זאת, אם אתם רוצים להקנות לפרגולה שלכם מראה קליל ואוורירי בחרו קורות דקות ובהירות.

יתר על כן, בכל אחת מהפרגולות ניתן לשלב אלמנטים עיצוביים מיוחדים כגון עיטורים מעץ, שילוב של קשתות ושימוש במשטחי הצללה בעלי מראה קלוע.

פרגולות מעץ יכולות להיות פתוחות לחלוטין אך יכולות גם לשמש הפתרון מושלם להגנה מהרוח. בתהליך של עיצוב ותכנון של פרגולות מעץ תוכלו להחליט עד כמה תהיה הפרגולה סגורה או פתוחה.

פרויקט הפרגולה מתחיל במחסן עצים

את החומרים לבניית פרגולות מעץ ניתן לרכוש במחסני עצים. במחסן עצים מספקים לכם את העצים והקורות הנדרשות לצורך יישום הפרויקט. בחלק מהמקומות ניתן להשיג גם את הפרזולים והחיבורים הנחוצים לכם וגם את הצבעים, השמנים וחומרי החיטוי לצורך תחזוקה השוטפת של העץ.

פרגולות מעץ
5 (100%) 1 vote