עיצוב מטבחים כפריים – הדרך הקלה אל המטבח המושלם

בתחום העיצוב, ובמיוחד בכל הנוגע לעיצוב מטבחים, המצריכים פרקטיות מובהקת, קיימות 2 גישות מאד דומיננטיות – הגישה הקלאסית והגישה הטרנדית. הגישה הטרנדית אין צורך להסביר –  עיצוב לפי הטרנד הכי עכשווי באותו הרגע, וטרנדים.. לא חסר! סכמות צבעים משוגעים, צורות גיאומטריות, טפטים, מגירות נשלפות, טריקה שקטה, כל דבר שהולך היום נכנס אל תוך המטבח, ועוד כמה שנים כבר לא יהיה באופנה וידרוש החלפה. הגישה הקלאסית היא בדיוק ההפך – היא זו שבוחרת את האלמנטים העיצוביים שעמדו במבחן הזמן, אלה שנראו טוב לפני עשור ויראו טוב בעוד עשור, על-זמניים ואיכותיים. אחד מסוגי העיצובים הללו הוא מטבחים כפריים – העיצוב המוכר, החמים, המנחם, הפופולרי, והכי חשוב – היפהפה. אז איך תביאו את העיצוב הכפרי גם אל המטבח שלכם?

מטבחים כפריים – הבסיס

מטבחים כפריים יכולים להראות שונים זה מזה, אך העקרונות הבסיסיים זהים – מטבח שמשלב המון חומרים טבעיים (עץ, מתכת, אבן), וצבעי כפר וטבע, בהירים ומזמינים (לבן, ביצה, חיטה, אפור ועוד). מטבחים כפריים לא חייבים להיות מיושנים, כפי שלעיתים נוטים לחשוב, אלא להפך, עיצוב כפרי יכול להראות מודרני להפליא, אך החוכמה היא ליצור שילוב איכותי בין החדש לישן. לדוגמא, מכשירי החשמל החדשים והבוהקים, יכולים להיות מוסתרים מאחורי פאנל או דלת מעץ בהיר, שיוצרת חזית אחידה למטבח ולא מגלה שמאחוריה מסתתרת הקדמה בהתגלמותה!

שפה עיצובית הרמונית

כאשר בוחרים בעיצוב כפרי למטבח, צריך לבחון ראשית את הבית כולו ולנסות ליצור שפה עיצובית הרמונית השולטת בחלל. כך, אם למשל יש לכם חלל פתוח של סלון ומטבח, והסלון מעוצב בסגנון מודרני, קווים חדים ונקיים וצבעי שחור ולבן, מטבח כפרי קלאסי לא בהכרח יתאים. מה שכן תוכלו לעשות זה לשלב נגיעות כפריות במטבח, כמו למשל באביזרים משלימים ונגיעות של עץ  או ברזל (שיש מרשים עם ארגז לחם, קופסאות קפה ותה או מעמד סכינים, ידיות מניקל מוברש ועוד), ולשלב את אותם אלמנטים, גם אל תוך הסלון הלבן המודרני, בדמות שולחן קפה מעץ מלא וטבעי, או אלמנטים של פרזול באזורים נבחרים. באם הבית כבר מדבר בשפה כפרית קיימת, תוכלו להרשות לעצמכם לקחת את המטבח לשלב הבא, ולהוסיף אלמנטים מובהקים של עיצוב כפרי גם בדלתות וחזיתות המטבח, גם באי במטבח או בפינת האוכל, וכמובן גם במשטח השיש למטבח, המשלב לתוכו דלפק עץ. את הארונות בחרו מעץ אורן או אלון טבעי, שלבו את העץ הטבעי גם אל הריצוף במטבח,  ואל תפחדו מרהיטים שמציגים עץ גס, לא מעובד לחלוטין, המציג כתמים ופגמים, משום שאותם פגמים יוצרים את תחושת החמימות והנועם המאופיינת עם מטבחים כפריים.

לא לשכוח את הפרטים הקטנים

יתכן ותחשבו כי חזיתות הארונות יוצרים את כל המראה הכפרי הרצוי ושאין צורך להשקיע בשאר המטבח, אך טעות בידיכם: הפרטים הקטנים הם אלו שיוצרים את התמונה המלאה המרשימה ביותר. משטח שיש מרשים, אביזרי מטבח בסכמת הצבעים הרצויה (מיקסר בצבע ורוד, למשל, יכול להתאים להרבה מטבחים, אך יראה מעט תלוש בתוך סצנה של מטבח כפרי מושלם), וכמובן תאורת המטבח. למרות שפס פלורסנט בוהק מאד נוח לרוב המטבחים, הוא יכול לגרוע מתמונת המטבח המושלם. כיום לא חסרים גופי תאורה יפהפיים, אשר מספקים את כמות האור הנדרשת לעבודה נוחה במטבח, אך עדיין מתאימים ללוק הכפרי הכולל.

5/5 - (2 votes)