משטחים על השולחן

שימושים מפתיעים שניתן לעשות מחומרים שונים – כלי מטבח לעיצוב פנים

כאשר אנו מעוניינים לעצב את הבית ולשדרג אותו בפריטים מיוחדים, לרוב אנו נחפש פרטי עיצוב לחלל הסלון או לחדרי המגורים, אך לאחרונה נוכחנו לגלות כי דווקא כלים מיוחדים למטבח הנראים לעין ועומדים בחלל יכולים לתת נופך חדש ומעניין במיוחד אם מיוצרים מחומרים לא שגרתיים.

האדריכלית מוניקה פורסטר הידועה בעיצוביה בתחום העיצוב התעשייתי והריהוט, עיצבה אוסף של אביזרי שולחן קטנים ואינטימיים לאירוח. הפריטים הקטנים בעלי הקווים הנקיים, מפתיעים, לאור העובדה שפורסטר עיצבה אותם מחומר ה Dekton של חברת Cosentino הספרדית, זהו חומר הי טקי, חדשני, אולטרה קומפקטי, העשוי מתערובת מורכבת של חומרי גלם המשמשים בסביבות פנים וחוץ של מבנים אדריכליים.

כלי מטבח

קולקצית כלי מטבח ואביזרים מחומר הדקטון. תמונה באדיבות קוסנטינו. עיצוב – מוניקה פורסטר

מוניקה פורסר ניגשה לחומר מנקודת מבט אחרת, אינטימית, ועיצבה אוסף של אביזרים קטנים. את אוסף Twilight מגשי הגשה עליהם מונחים בקבוקי שמן וחומץ, או מלח ופלפל היא עצבה עבור רשת בתי הקפה הבינלאומית Bianchi Café & Cycles והאוסף נחשף לראשונה בשבוע העיצוב 2015 במילאנו.

כלי מטבח

כלי מטבח. תמונה באדיבות קוסנטינו. עיצוב מוניקה פורסטר

Moon light הוא אוסף נוסף שיצרה, והוא מתמקד בפמוטים בשני גדלים. לפמוטים 3 פאות שנועדו לתקשר אחד עם השני, באמצעות ניגודי אור וצל, מה שיוצר תנועתיות ומראה שונה מכל זווית במיוחד שהם דולקים. גם הפמוטים עשויים מ Dekton והסיבה כאן היתה מעבר לעמידות החומר גם בשל הפרקטיות שלו: הדקטון הוא חומר חסין שמאוד קל לניקוי במידה ומתלכלך משעווה או עשן.

משטח דקטון

קיר ורצפה עשויים משטח דקטון. תמונה באדיבות קוסנטינו

לדבריה של מוניקה פורסטר: "השתמשתי בDekton כחומר בעיקר בזכות תכונותיו היחודיות כדי ליצור משהו שממחיש את חוסנו של החומר. על כן, יצרתי אובייקט שהינו עמיד גם בקור וגם לא ייסדק אם תדליקי אש בתוכו. ה-Dekton עמיד בקרינת UV, ומשמעות הדבר שהוא מסוגל לעמוד בחום גבוה מאוד כמו גם בקור עז. זה מאוד מעניין ומוביל לרעיונות חדשים, גם מנקודת המבט של המוצר וגם מנקודת מבט של המעצב."

מוניקה פורסטר

מוניקה פורסטר מעצבת

בזכות משטחים אלו נחשב Dekton® למוצר פורץ דרך המתאים לשימוש ביישומים רבים, בעל דרישות אחזקה מזעריות ובעל אורך חיים ארוך במיוחד.

תאגיד Cosentino מפיץ את מוצריו ומותגיו בלמעלה מ-80 מדינות, ממשרדי החברה הממוקמים במחוז אלמרייה שבספרד. חברת Cosentino פתחה לאחרונה אולם תצוגה, ברח' נחשון, אזור התעשיה פתח תקווה. במקום מתקיימים ימי הדרכה לאדריכלים ומעצבים, וכן ניתן לראות בו את קולקציות המוצרים של החברה, ביניהם מוצרי Dekton, Silestone, Sensa ועוד.

כלי מטבח

כלי מטבח. תמונה באדיבות קוסנטינו. מעצבת מוניקה פורסטר