מבנים ניידים בישראל

מהו ההבדל בין מבנים ניידים בישראל ולבין קרוואן?

מבנים ניידים בישראל מכונים גם בתור מבנים יבילים. מבנה נייד הוא בעצם כל מבנה שאפשר לשנע אותו ממקום למקום והוא נבנה מראש עבור מטרה זו.
גם קרוואנים יכולים להיחשב כסוג של מבנה יביל, אך השוני העיקרי בין קרוואן אל מבנה יביל, הוא שלקרוואן יש אפשרות לנוע על גבי כבישים והוא מיועד עבור זאת, לעומת זאת מבנה יביל, הוא מבנה שמטרתו לאכלס מגורים, משרדים, אך לא מתאים לתנאי כביש.

מבנים ניידים

היום, אפשר לראות שקיים שימוש מאוד גדול ומגוון במבנים ניידים למטרות שונות: שירותים, כיתות בבתי ספר ומוסדות לימוד שונים, חדרים בבסיסי צה"ל, משרדים וכמובן גם עבור מגורים פרטיים.

מכוון שאת המבנה היביל יש להוביל באמצעות משאית, בדרך כלל המבנים מוגבלים למידה של 12 מטר אורך על 4.5 רוחב.
כדי לשנע מבנה יביל שמידתו חורגת מהמידה המצויינת, יש צורך בליווי משטרתי, אשר מלווה בהמון קשיים ועלויות שהן מיותרות.

 

למי בעיקר מתאימים מבנים ניידים בישראל?

 

מבנים ניידים בישראל מתאימים למגוון רחב של קהלים. כלומר, כל מי שרוצה ליהנות ממבנה, שניתן לשנע אותו ממקום למקום, במחיר יחסית זול.
היום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, יותר ויותר זוגות צעירים פונים אל האפשרות של רכישת מבנה יביל וכך בונים בית בישראל.
העלויות של מבנה שבנוי באמצעות בניה קלה הן הרבה יותר זולות מעלויות של מבנה שנבנה באמצעות בניה כבדה, שהיא הבנייה המסורתית והמוכרת בעיקר לרוב האנשים בעולם.
בניה קלה מתאימה לבנייה של מגוון רחב של מבנים, בנוסף לבתי מגורים, כגון:

בניה קלה לבתי כנסת, בניה קלה למשרדי מכירות, כיתות לימוד, חדרים בבסיסי צה"ל, משרדים באתרי בנייה ועוד.

 

ממה עשויים מבנים ניידים?

מבנים ניידים מחופים פח מגולוון מבחוץ ומבפנים. קירות המבנים עשויים מפוליסטירן, אשר מעניק בידוד.  את הקירות ניתן לחפות מבחוץ גם באמצעות טיח או עץ ומבפנים אפשר לחפשות באמצעות גבס. המבנים הניידים מגיעים עם כל החיבורים הנדרשים עבור תשתיות מים, חשמל וביוב.

 

אולי החלום לבניית בית מפואר וגדול נראה רחוק, אבל הוא לא חייב להתפוגג לגמרי, הוא פשוט משתנה עד שתוכלו לבנות את הבית שתמיד חלמתם עליו. עד אז, תוכלו להעביר שנים רבות ומאושרות בבית מקסים ונייד, שיספק לכם את איכות החיים הטובה ביותר.

Rate this post