כיצד נבחר פרקט מתאים לבית קרקע?

בחירת ריצוף לבית צמוד קרקע מחייבת התייחסות לשיקולים כמו רטיבות, משקעים וחשיפה למים. הנה כמה נקודות שכדאי להביא בחשבון כאשר מתכננים לרצף את חלל הפנים עם פרקטים

בית צמוד קרקע מבטיח איכות חיים גבוהה ובדרך כלל מעצבים אותו תוך התייחסות לחצר, לגינה ולחנייה הפרטית. יחד עם זאת, חשוב להביא בחשבון את השיקולים המיוחדים בעיצוב וריצוף של בית מן הסוג הזה. בראש ובראשונה יש להכיר בעניין הרטיבות ובסכנה שנשקפת לריצוף בתקופת החורף. כמות גדולה של משקעים וחדירת מים לתוך חלל הפנים עלולים לגרום נזקים בלתי הפיכים לריצוף ולהוריד לטמיון השקעה של עשרות ומאות אלפי שקלים.

פרקט לבית קרקע

פרקט לבית קרקע

אז איך בוחרים ריצוף לבית קרקע ומה עושים אם רוצים פרקט עץ שיהיה גם מספיק עמיד לקיץ הלוהט בישראל? הנה כללי המפתח שיכולים לעזור:

א. בדקו את רמת העמידות של המשטח – יש סוגים שונים של משטחי פרקט ולכל אחד מהם מאפיינים אחרים. ההבדלים בין המאפיינים עשויים לבוא לידי ביטוי במחיר, במראה ובין היתר גם ברמת העמידות. בדיקה מראש של רמת העמידות יכולה וצריכה לסייע לבחירת הריצוף. היא תחסוך בהוצאות מיותרות ותהפוך את ההוצאה על הריצוף להשקעה משתלמת לאורך זמן.

ב. הקפידו על דרגת שחיקה גבוהה – למרות שדרגת שחיקה גבוהה לא בהכרח עמידה בפני מים ורטיבות, היא בהחלט יכולה לסייע בריצוף של בית קרקע. הסיבה לכך היא שברוב בתי הקרקע היציאה והכניסה מהחצר הם דרך הסלון. המשמעות היא רמה גבוהה של שחיקה ובבתי משפחות עם ילדים גם שימוש בריצוף כמשטח למשחקים. דרגת שחיקה תהפוך את הפרקט למתאים לריצוף כל החדרים בבית, לרבות הסלון, חדרי השינה, חלל הכניסה, המטבח ופינת האוכל.

ג. שימו לב לסוג ההתקנה – פתרון ריצוף שמתאים לבית קרקע חייב להיות מותקן בקלות. יש משמעות גדולה לסוג האדמה שנמצאת מתחת לריצוף, כי היא קובעת איזו התקנה ניתן לבצע וכמה זמן היא תימשך. כדאי לבחור סוג עץ שאותו ניתן לחתוך באמצעות סכין יפנית כדי להבטיח התקנה נקייה, ללא ניסורים וללא לכלוך.

אל תשכחו את ההיבט האסתטי

כמובן שבחירת פרקטים לבית קרקע לא צריכה לבוא על חשבון האסתטיקה והיופי. בסופו של דבר, המראה של הריצוף מעץ מלא או דמוי עץ הוא אחת הסיבות העיקריות להעדפתו על פני פתרונות הריצוף המסורתיים. יש כיום מגוון רחב של דגמים ועיצובים מדהימים, אפשר להגיע לאולמות התצוגה כדי לראות אותם וניתן גם לשאוב השראה מקטלוגים באתרי האינטרנט שעוסקים בתחום.

לסיכום, בית צמוד קרקע עשוי להגשים את כל החלומות שלכם אך הוא מחייב היערכות מוקדמת ותכנון מקיף. יש להתייחס בעיקר לנושא הריצוף ולהבין את המשמעות של קרבה לחצר או לגינה. כך ניתן למנוע נזקי גשמים ולשמור על ערך הנכס.

5/5 - (2 votes)