יונים – מבורכות או מזיקות לבית ולגינה?

יונים הן בעל חיים השייך למשפחת בעלי הכנף. היונים, מעבר להיות היונה סמל לשלום של מדינת ישראל, הן בעלי כנף מקסימות ולא מעט אנשים מגדלים יונים כחיות מחמד. בעבר, היונים שימשו את בני האדם כאמצעי להעברת דואר וכיום הן הפכו להיות אטרקציה בעולם האירועים בהם מפריחים את היונים לאוויר והן מסמלות יופי ואהבה (היונים כמובן מאולפות וחוזרות חזרה). יחד עם זאת ועם כל היופי שבו אוחזות היונים, בעבור בתים וגינות, הן הופכות להיות מזיק שקשה מאוד להיפרד ממנו. את היונים אסור להדביר ולכן יש לבצע הרחקה. הרחקה מקצועית וכזו שתחזיק מעמד לאורך זמן. להלן מידע על הדרכים לבצע את ההרחקה על מנת שהיונים לא יהפכו למטרד בגינה שלכם או בבית שלכם

המדריך להרחקת היונים מהבית או הגינה

הרחקת יונים לצמיתות ראוי ותתבצע על ידי המומחים לכך ובעזרת שיטות נכונות שלא יסתיימו בהריגת היונים. כיום, תודות לפיתוח ולקדמה הטכנולוגית המלווה אותנו בכל תחומי החיים, ישנן מערכות אלקטרוניות המשמשות להרחקת היונים. חשוב לזכור, יונים אינן מטרד אך ורק בשל היותן בעלי כנף העלולות לשאת מחלות, הן מזיק אשר מותיר את חותמו בכל מקום בו הן מתמקמות וזאת על ידי הלשלשת של היונים הידועה בצעה הירקרק והלא נעים.

הרחקת יונים לצמיתות

הרחקת יונים לצמיתות

עזרים לביצוע הרחקה – אחת הדרכים השכיחות והמוכרות ביותר לביצוע הרחקת יונים היא על ידי הצבת דוקרנים. ישנם דוקרנים מפלסטיק וישנם דוקרנים מברזל. למרות היות השיטה הזו שכיחה ומוכרת, מדובר בשיטה לא יעילה ממספר סיבות, כאשר הראשית מביניהן היא היכולת של היונים להלך בין הדוקרנים וללמוד כיצד הדוקרנים לא יטרידו אותן. כמו כן, יונים יישארו במקום נוח גם בעלות של פגיעה עצמית. מערכת אלקטרונית הנשלטת על ידי רכזת ובעלת פסי דריכה, היא הדרך האפקטיבית ביותר לביצוע הרחקת היונים. ניתן לפרוש את פסי הדריכה במיקום בהן התמקמו היונים ובעזרת פולסים חשמליים, היונים ילמדו כי מדובר במקום עוין ודיי במהרה יתרחקו מהאזור ויחפשו להן מקום אחר נוח לקונן בו.

לסיכום, במידה והיונים הפכו להיות דייר קבע בגינה או בבית שלכם, פנו אל המומחים לביצוע הרחקה מקצועית ונעימה שאינה גורמת להמתה של היונים. זכרו, היונים בעלות זיכרון רתיעה וכאשר לא נעים להן לשהות במקום מסוים, הן לא יחזרו אליו. הדרך לייצר את הבית שלכם או הגינה שלכם, כמקום לא נעים לשהייה עבור היונים, אינה קלה ולעיתים רצופה חתחתים.