טרנד משטחים צבעוניים

טרנד משטחים צבעוניים

זה מה שצבע יכול לעשות

כאשר חושבים על שינוי מרענן לבית, צבעוניות היא לא הכיוון הראשון שעולה לראש, אבל באמצעות צבעים עוצמתיים ניתן להכניס לבית לא רק אווירה מרעננת וחדשנית אלא גם לשים דגש על עומק במרחב ולהכניס אלמנטים עיצוביים שאי אפשר להישאר אדישים אליהם.

צבעוניות לא חייבת להעמיס על העין, אפשר ליצור צבעוניות בדרכים פשוטות, לא יקרות במיוחד ופרקטיות שיוסיפו לחלל אסתטיקה וישלבו אלמנטיים חדשניים.

טרנד משטחים צבעוניים
טרנד משטחים צבעוניים

לאחרונה נכנס לחיינו טרנד המשטחים הצבעוניים שמתבטא בעיקר בחלל המטבח, אם בעבר עיצוב חלל המטבח היה נדחק לפינה, כיום המטבח הוא אחד החדרים המרכזיים והחשובים בבית.

צבעים נועזים המאופיינים בעוצמה ובעליזות כמו גווני הטורקיז והירקרק משדרים ניקיון, טוהר ואצילות ומאוד מתאימים לחללים מסוג זה.

קבוצת cosentino יצרנית ומפיצה בינלאומית של משטחים חדשניים לעיצוב משיקה בימים אלו משטח חדשני תחת מותג סיילסטון בצבעי טורקיז-ירקרק פרי שיתוף פעולה עם האדריכלית ומעצבת הפנים הברזילאית ברונט פרקרולי.

על פי פרקרולי, "צבעים נועזים כגווני הטורקיז והירקרק משדרים ניקיון, טוהר ואצילות ומאוד מתאימים לחללים מפתיעים כמו מטבח ואמבטיה וכמובן גם בסלון. לצבע הירקרק יש אפקט מאזן ומרגיע. הצבע הבהיר מייצג צמיחה, התפתחות, חיות ורעננות. לפי הפנג שואי הצבע הירקרק קשור לאלמנט הטבע, שקשור גם הוא לצמיחה ולשפע. מטבח בגווני ירוק-טורקיז מרענן יכול להזין את אנרגיית האש החשובה כל כך במטבח ולהוות צבע מאזן ומרגיע במקביל."

אם חשבתם כי מדובר אך ורק בטרנד אז טעיתם, מדובר גם בהתפתחות טכנולוגית – תכנון ארונות מטבח עם משטחים צבעוניים הכוללים מאפיינים טכנים מרשימים יכולים לסייע בשיעור ספיגה נמוך של נוזלים ועמידות גבוהה בפני שריטות, כתמים וחבטות וכך שומרים על המשטחים עמידים וחדשים לאורך זמן.

בצורה כזו כל אחד יכול ליצור לעצמו שפה צבעונית אישית ולראות כיצד כל האלמנטים משתלבים יחד לחלל מרשים וחדשני. אם פעם המטבח היה נחבא אל הכלים מפני האורחים, הרי היום ניתן להבחין במגמה של חלל פתוח וחללים לבנים שהורגלנו אליהם הופכים פחות ופחות רלוונטים.

מאמר מאת קוסנטינו – רח' נחשון 33 פתח-תקווה.

5/5 - (6 votes)