טיפים לבחירת דשא סינטטי

כאשר בוחרים דשא סינטטי לגינה חשוב לקבל ידע בנושא וללמוד על תכונותיו של הדשא הסינטטי, הסוגים הקיימים, טווח האחריות שניתן לכם בעת הרכישה, אפשרויות ההתקנה ועוד. בכדי לקבל החלטה נכונה כדאי שיהיו לכם כלים שיעזרו לכם להבדיל בין סוגי דשא סינטטי והתכונות שלהם.

אופן השימוש בדשא הסינטטי

השאלה הראשונה שעליכם לשאול היא מה יהיה אופן השימוש בדשא הסינטטי. האם אתם מתכוונים לחפות באמצעותו שטחים גדולים, האם הוא מיועד לישיבה ולשימוש תכוף, האם הוא ישמש גם כמגרש משחקים או ספורט וכו'. הייעוד של מרבד הדשא משפיע באופן משמעותי על תהליך הבחירה וכיום ניתן למצוא דשא סינטטי לכל מטרה – דשא סינטטי למגרשי ספורט, לפרויקטים מיוחדים ומובן לנוי.

צפיפות הסיבים

עוז רויאל טורנדו, דשא סינטטי

צפיפות הסיבים של הדשא הסינטטי משפיעה גם על המראה שלו וגם על איכותו. ככל שהסיבים במרבד הדשא צפוף יותר כך הוא יהיה עמיד יותר לאורך זמן וגם ישמור על מראה טבעי ומלא. ככל שהסיבים צפופים יותר כך הדשא יראה יותר טבעי. עם השנים והשימוש נושרים חלק מהסיבים מהמרבד ונוצרות קרחות במקומות המועדים, לכן כאשר המטרה או השימוש הייעודי של מרבד הדשא כוללת שימוש נרחב ויצירת בלאי כדאי מאוד לבחור בדשא צפוף ואיכותי. צפיפות הסיבים נמדדת באינצ'ים והיא מראה למעשה כמה סיבים ישנם במטר מרובע. כך תוכלו להשוות בקלות בין מרבד מסוג אחד למרבד אחר.

משקל המרבד

דרך נוספת לבדוק את איכות המשטח היא לברר מה המשקל שלו למטר מרובע. אלו נתונים אשר קיימים אצל הספקים ואתם יכולים לקבל אותם ללא קושי. מרבד דשא סינטטי איכותי ישקול יותר מסוגים אחרים. משקל גבוה יותר של מרבד הדשא הסינטטי מצביע על כמות חומר גבוהה יותר – יותר סיבים, יותר תפרים ושימוש בחומרים כבדים יותר ועמידים. בדרך כלל מרבד עם צפיפות סיבים גבוהה יהיה גם יותר כבד במשקלו.

אורך הסיבים

דשא עוז מיקס

אורך הסיבים הוא פרמטר אשר משפיע יותר על המראה של דשא סינטטי ועל הדמיון שלו לדשא טבעי מהבחינה הזאת. אורך משתנה של סיבים יצור מראה טבעי לעומת דשא עם סיבים קצרים וזהים מבחינת גובה אשר ידמה יותר לשטיח. כמובן שעבר אולמות אירועים, חיפוי שטחים גדולים ולעוד מטרות דומות דשא עם סיבים קצרים הוא אידאלי. אך כאשר היעוד המרכזי הוא לעיצוב גינה בעלת מראה טבעי דשא בעל סיבים ארוכים וסיבים באורכים משתנים יתאים יותר ויספק את הצורך שלכם באופן יותר יסודי. לעומת זאת סיבים ארוכים מדי עלולים להימעך בקלות ולהישכב על צידם. לכן טווח האורכים המומלץ לסיבים במרבד הדשא המלאכותי הוא בין 25 מ"מ ל- 45 מ"מ.

תעודת אחריות

הפרמטר האחרון שעליכם לקחת בחשבון ברכישת דשא סינטטי הוא היקף וטווח האחריות שמסופקת לכם על ידי הספק. מוצר איכותי ועמיד מקבל אחריות בהיקף רחב ללא חשש וזוהי דרך טובה עבורכם לבחון את איכות המוצר בדרך עקיפה. בדקו היטב את תעודת האחריות, בחנו אילו נזקים היא מכסה וכיצד תפעילו אותה במקרה הצורך. אם קיבלתם אחריות נרחבת אתם יכולים לבצע רכישה ללא חשש, אך אם המצב שונה בדקו אם תוכלו להשיג דשא דומה אצל ספק אחר.

5/5 - (1 vote)