התקנת מזגנים לבית פרטי

הסטנדרטים לבנייה היום בישראל מחייבים הכנות למזגנים. כמעט ולא נראה דירה או בית בבנייה אשר לא מבצעים בו הכנות להתקנת מזגנים. מזגנים בישראל הנם מוצר חובה בכל בית בהתחשב בעובדה כי מזג האוויר החם והלח השורר בכל רחבי הארץ מצריך אוורור ומיזוג תמידיים. עם ההתחממות הגלובלית של כדור הארץ אנו נראה צורך עולה וגובר בשימוש מזגנים. התקנת מזגנים לבית פרטי בטכנולוגית VRF מתקדמת היא הבשורה הגדולה בתחום מיזוג האוויר.

התקנת מזגנים בבית פרטי בטכנולוגית VRF

עד לפני כעשור שיטות התקנת המזגנים היו שיטות מסורתיות הכוללות יחידת מעבה מחוץ לבית ויחידת מאייד בתוך הבית. בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיית מיזוג אוויר חדשה, טכנולוגית VRF. מערכת VRF (באנגלית: Variable Refrigerant Volume) פועלת כך שנפח זרימת הקירור או החימום במערכת ניתן לשינוי. זוהי מערכת מיזוג אוויר הפועלת בשינוי תדרים בטווח עצום מ- 0% ועד 100%. לשם השוואה, מערכת מיזוג אינוורטר עובדת ב- 3 דרגות משתנות בלבד. מערכות VRF מתקדמות יודעות לעבוד עם מספר יחידות קצה המחוברות למעבה אחד. הן מאפשרות למקם יחידה חיצונית מרכזית על גג המבנה או לצידו וממנה ניתן לפצל את מיזוג האוויר למספר יחידות פנימיות בתוך הבית. עלות התקנה ליחידת VRF נעה בין 1000 ש"ח ל- 2000 ש"ח ליחידת. זמני התקנה יכולים לנוע בין יום ל- 2 ימים תלוי בכמות המזגנים. ניתן להתקין מזגנים בגודל של עד 3.5 כ"ס. אנו יכולים לראות יותר ויותר חברות מובילות בתחום מיזוג האוויר כגון: ELECTRA, TADIRAN, TORNADO ו- LG העושות שימוש בטכנולוגיה זו ומתקינות מערכות VRF

יתרונות מערכות VRF

התקנת מזגנים בבית פרטי בטכנולוגית VRF היא בשורה טובה לעולם מיזוג האוויר ולסביבה. אנשים הרואים עצמם שוחרי איכות סביבה ישמחו לאמץ את הטכנולוגיה הזו. מערכות VRF נחשבות מערכות בעלות טכנולוגיה ירוקה. הן מביאות לחסכון משמעותי בחשמל בשיעור של 45%. זהו נתון מדהים בהתחשב בעובדה שבישראל מפעילים מזגנים ללא הפסקה בימים חמים ולחים. בכדי לשמר את תקינות המערכת מומלץ למלא אותה בגז מזגנים ירוק אשר אינו פולט רעלים ואינו מזהם את האוויר. היתרון העצום במערכת הוא תצרוכת החשמל המינימלית המותאמת לכל יחידת קצה. המשמעות היא שאם מותקן בחדר שינה מזגן של 1 כ"ס ובשעה מסוימת מופעל בבית רק מזגן אחד, המעבה יפעיל הספק עבור יחידה אחת בלבד בהתאם לכ"ס שלה למרות שהוא בעל הספק של 38 כ"ס. התקנת מזגנים לבתים פרטיים עם מערכות VRF משפרים את איכות החיים, חסכוניים מאוד בחשמל וידידותיים מאוד לסביבה.

5/5 - (1 vote)