הסוד של עיצוב גינות יוקרה

הסוד של עיצוב גינות יוקרה

לאחר שהשקעתם זמן לתכנון ומחשבה ועיצבתם את ביתכם בנוחות ובסגנון המתאים לאישיותכם הגיעה זמנה של הגינה שלכם. כאשר מדברים על גינה יוקרתית, אין סגנון אחד שמתאים וניתן להצביע עליו כיוקרתי. למעשה, מדובר בתהליך דומה לתהליך עיצוב הבית בדגש על אופן בו משתלבים האלמנטים שבחרתם להציב או לשתול בגינה. כמו בעיצוב הבית, מומלץ להגדיר תקציב לעיצוב הגינה, ולקחת בחשבון את החומרים ואת העבודה.

עיצוב גינות יוקרה הוא בראש ובראשונה תהליך תכנון מוקפד לשילוב נכון בין אלמנטים שונים, צמחיה, ריהוט, חיפויים, עצים, מים ועוד, סידורם באופן שיצור מראה הרמוני, זורם ותואם לסגנון הבית ולסגנון המועדף עליכם.

עיצוב בראיה מרחבית

עיצוב מתחיל בהתבוננות על השטח והמרחב, גודל, יתרונות, חסרונות, פינות של אור וצל ועוד. איך אתם רואים את הגינה שלכם בעיני רוחכם. מהם הצרכים שלכם? האם הגינה תשמש לאירוח, לשטחי משחק עבור הילדים, לנוי בלבד או שילוב בין צרכים אלה. אל תשאירו את מחשבותיכם בדמיון, שרטטו את הגינה שתרצו להקים. זה יסייע לכם לסדר את המחשבות ואחר כך לתאר את האלמנטים, הרצונות והצרכים בפני החברה שבחרתם להקמת הגינה. שימו לב גם לקצוות הגינה, לגדר או החומה מסביבה. איך הצבע והמרקם משתלבים במראה הכולל של הגינה.

בחירת הצמחייה המתאימה

בתהליך עיצוב גינות יוקרה, לא כל צמחיה מתאימה. מומלץ לבחור צמחיה בעלת מראה מסודר ונקי, שאינה זקוקה לתחלופה גבוהה, עם כמות נשירה מינימלית. ארגון הצמחייה והסדר שבחרתם לשתילתה יקבע את המראה הסופי של הגינה, לכן אם ברצונכם ליצור רושם והדר העדיפו בחירת צמחייה בעלת מראה מוקפד.

בחירת צבעים

מראה פרחים מלבלב יוצר אווירה נעימה ושמחה בגינה. כשם שיש צורך לבחור בקפידה את סוגי הצמחים והפרחים, חשבו גם על בחירת הצבעים שישלטו בגינה. מהם הצבעים שאתם מעדיפים ואוהבים לראות נגד עיניכם. בחרו צבעים אחדים, 3-4 צבעים שגווניהם יצבעו את פינות הגינה ויהיו נעימים ורגועים לעין המתבונן.

ריהוט ופריטים לעיצוב הגינה

כדי להשיג את הרושם הנכון, התייחסו לגינה כאל עוד חדר או חלל בבית ובחרו ריהוט שתהיה בו נוחות ואלגנטיות מחומרים שמתאימים להצבה מחוץ לבית. הקפידו לבחור ספות נוחות ומזמינות, מיטות שיזוף, שולחן וכסאות לאירוח, פינות ישיבה שיהיו נוחים ואיכותיים.

אור ותאורה

חשבו על הדרך בה הגינה תהיה מוארת, הן בשעות היום והן בשעות הלילה. חשבו על שטחים ואלמנטים שיחזירו אור ויגרמו לגינה להראות מוארת ורחבה יותר. בשעות החשיכה ניתן ליצור אווירה קסומה ומעניינת על ידי הארת פינות אחדות בגינה. האור הנכון מדגיש את העיצוב היוקרתי ומעניק מראה מלוטש יותר לגינה שלכם.

לסיום, עיצוב גינות יוקרה – שמירה על הקיים

כאשר מבצעים תהליך תכנון, בוחרים את הסגנון, הצמחייה המתאימה, את הצבעים האהובים עליכם, חשוב לחשוב קדימה כדי שנוכל לשמור בעתיד על המראה היוקרתי. בכל בחירה שתעשו בררו את אופן התחזוקה, הניקיון וההשקיה הכרוכים באלמנט שבחרתם. העדיפו גינה חסכונית במים תוך שימוש באלמנטים טבעיים או בדשא סינתטי כדי לחסוך עלויות אחזקה בעתיד.

 

 

Rate this post