דקים הם הריצוף של הטבע

הכירו את הדקים

דקים הם הריצוף של הטבע, בדקים עושים שימוש כדי לרצף גינות, גגות, מרפסות, מסחרי קניות, טיילות ועוד. הביקוש לדקים עולה, אנשים אוהבים את המראה הטבעי, החמים והכפרי שהדק מעניק, מה שכ"כ חסר בעקבות העיצוב הלבן, המנוכר והנקי, אותו כולנו מכירים.

מהם היתרונות בעיצוב באמצעות דקים?

באמצעות דקים אפשר לעצב כ"כ הרבה מקומות: גינות, גגות, מרפסות, נמל על הים, אזורי ישיבה חיצוניים, ריצוף סביב בריכות ועוד. יותר ויותר מרחבים ציבוריים מעדיפים את המראה של הדקים לדוגמא באולמות אירועים באזור החופה, גני אירועים שבהם כל השטח פתוח, בתי ספר, אוניברסיטאות ועוד ועוד. חוץ מעצם זה שדקים משרים אווירה חמימה, טבעית ומרגיעה, ישנה חשיבות אקולוגית גבוהה מאוד בשימוש בדקים מעץ טבעי ישירות מהטבע, לעומת שימוש בעיצוב מחומרים כמו מתכת, בטון ובעצם כל חומר לא טבעי, מלאכותי אחר. כאשר מעצבים חלל חיצוני בדקים, אין חשש גדול מהעניין הבטיחותי, ניתן להשתולל, לרוץ, לדרוך יחפים או סתם לשבת ולחוש את התחושה הנעימה של הדקים.

סוגי עץ להתקנת דקים

ישנם מגוון סוגי עצים שונים הנועדים להתקנת דקים. כל עץ מאופיין בצורה אחרת ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת הדק, כדי שהבחירה שלכם תתאים לצרכים שלכם באופן מדויק.

קיימים שני סוגי עצים מרכזיים: עצים שהמרקם שלהם קשה והם כוללים עץ איפאה ועץ אירוקו וישנם עצים רכים יותר, אשר כוללים עץ אורן ועץ טיק בורמזי, שנחשב לעץ חצי קשה. עלות העץ תלויה בסוגו ובאיכותו, ככל שתהליך העיבוד של העץ, הכולל חיטוי וגימור של העץ אשר מכין אותו להתקנה איכותי יותר, המחיר גם בהתאם.

התקנה חשובה לא פחות

על מנת שתהינו מדק יפה, אסתטי ונעים, חשוב להיעזר בהתקנה של מקצוענים, לכו בעקבות המלצות של חברים וקרובים ובחרו מתקין מקצועי וותיק עם ניסיון רב בתחום, רצוי מאוד להיעזר בשירות של מחסן עצים, שיוכל לספק לכם את העצים וגם את ההתקנה, מחסן עצים שמייבא את העצים, מכיר את העצים מקרוב, יודע מהם היתרונות והחסרונות של כל עץ וידע להתאים לכם את הדק הרצוי שיתאים לצרכים שלכם.

 

במידה והחלטתם שהגיע הזמן לחדש את הגינה, דקים הם לגמרי תוספת מושלמת לעיצוב הגינה, הדקים יגרמו לכל אורח להחסיר פעימה ויאפשרו לכם לשבת בהנאה רבה ולהרגיש נחת מכמה שהגינה שלכם יפה, רק לא לשכוח להיעזר בבעל מקצוע עם ניסיון ותוצאה מדהימה בדרך אליכם.

 

 

5/5 - (14 votes)