איך תשדרגו את הגינה שלכם בשילוב פרקטים?

שילוב פרקט בגינות נוי יכול לשדרג את המראה של חלל החוץ ולעזור לכם לחסוך בהוצאות תפעול ותחזוקה. הנה כמה טיפים שבאמצעותם תוכלו לעשות זאת בצורה נכונה

בחירת ריצוף לגינת נוי צריכה להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב של בית פרטי. הגינה משפיעה על הרושם הכללי מהבית לא פחות מהסלון, ויש לה גם חשיבות מעשית. הגינה היא המקום שבו נבלה עם ילדים, חברים ובני משפחה ולעיתים קרובות גם נבקר בה על בסיס יומי על מנת ליהנות מתנאי מגז אוויר נעימים. השאלה היחידה היא כיצד אפשר לשדרג את הגינה ומה הקשר בינה לבין פתרונות ריצוף מעץ.

שילוב פרקטים בגינה

הדרך הטובה ביותר לשדרג גינת נוי היא לשלב בתוכה פרקטים. הנה כמה יתרונות של סגנון העיצוב הזה:

א. מראה יוקרתי – ריצוף עץ סינתטי או טבעי מעניק לגינה מראה יוקרתי. הוא משנה לחלוטין את האופי הסטנדרטי של גינת הנוי, מתכתב עם צמחיה ירוקה ויכול גם להדגיש את הערך המוסף שלה לעומת רחבת הכניסה של הבית. המראה היוקרתי גם לא דורש מאמץ מיוחד מצד הלקוח כי יש היום מגוון רחב של פתרונות ריצוף מעץ במחירים משתלמים.

ב. התקנה נוחה – אפשר להתקין ריצוף עץ על כל סוגי הגינות. ההבדל היחיד הוא בין התקנה על משטח בטון לבין התקנה על חול, אך אנשי מקצוע שמכירים מהתחום יידעו כיצד להתמודד עם תנאי השטח ללא בעיות מיוחדות. ההתקנה תעזור לכם לשדרג את הגינה בכל רגע נתון ותמנע מכם את הצורך בהמתנה לשיפוץ מאסיבי ויסודי.

ג. חיסכון בהוצאות – אתם לא חייבים לחרוג ממסגרת התקציב כדי לשדרג את הגינה שלכם. אפשר לשלב פרקטים ולחסוך בהוצאות על השקיה, תחזוקת הצמחים, תפעול של הדשא וכן הלאה. ככל שתמהרו לשדרג את הגינה עם ריצוף עץ טבעי או סינתטי, כך תגלו חיסכון של עשרות אחוזים בהוצאות השנתיות.

כך תבחרו ריצוף שמתאים לגינה

כמובן שלא כל פרקט עץ מתאים לגינת נוי שלכם. בדרך כלל מומלץ להשתמש בדקים שמיוצרים מחומרי גלם עמידים במיוחד ויכולים לשמור על מראה יוקרתי גם לאחר חשיפה ממושכת לשמש. את הדקים כדאי לשלב בעיקר בכניסה לגינה או באזור שבו אתם מתכננים לסדר פינת ישיבה. היתרון של דקים הוא שאפשר ללטש אותם אחת למספר שנים, ולמרוח אותם בחומרי הגנה מפני שחיקה לפני הקיץ.

בחרו פתרונות ריצוף שמתאימים לגינה שלכם גם לפי הטעם האישי. בדקו איזה פרקטים מתכתבים עם סגנון העיצוב חלל הפנים וודאו שמדובר על חומרים שיכולים להישאר חשופים לשמש, לגשם ולמשקעים אחרים. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ואל תתביישו להגיע לאולמות התצוגה כדי לראות מקרוב את ההבדלים בין הדגמים. תאמו התקנה נוחה ושדרגו את הגינה באופן מיידי.