איך להתאים רהיטים לגינה

כשאנחנו מקימים גינה פרטית, מן הסתם אנחנו מקווים שהיא תשרת אותנו בצורות שונות, בין אם זה לצורך גידולים של צמחים שונים, נוי, וכן אנחנו רוצים ליהנות מהאפשרות לשבת בגינה ולאכול ארוחת בוקר או ערב, לארח חברים, לשחק וכדומה. לשם כך בדיוק, אנחנו צריכים ריהוט גן.

על פניו זה נראה, שאין שום בעיה למצוא ריהוט לגינה, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות שמציעים ריהוט כזה למכירה, בין אם מדובר בריהוט מפלסטיק, זכוכית, עץ וכן ריהוט מרופד או לא מרופד. הכל על פי בחירה. אנחנו יכולים למצוא שולחנות אוכל רגילים, שולחנות אוכל נפתחים, שולחנות מתקפלים מעוצבים וכל אחד מהם יגיע בצורה שונה.

כעת עולה שאלה חשובה שיכולה להשפיע הן על היכולת שלנו להיעזר באותו ריהוט והן על האופי והעיצוב של הגינה, והיא כיצד להתאים את הרהיטים לגינה. רבים סבורים שמדובר בעניין פשוט למדי. גם אם הוא כזה, עדיין מדובר בעניין שדורש תכנון מוקדם, זאת על מנת שנוכל ליהנות ולהפיק תועלת מרבית מהריהוט וכן שהוא יתאים לגינה מכל היבט שהוא.

לפני שנציג כמה נקודות בהקשר זה, חשוב להבהיר, התאמת רהיטים לגינה מכילה פונקציות שונות, לא מדובר רק ביחס לעיצוב או נוחות, לכן אנחנו צריכים להסתכל על התמונה הרחבה ולהתייחס לכל אחת מהפונקציות שהריהוט משמש וכן אנחנו צריכים להתייחס לכל אחת מהנקודות אשר בעזרתן אנחנו קובעים בסופו של דבר, כיצד לבחור את הריהוט וכיצד להתאים אותו לגינה שלנו.

הנקודות שמשפיעות על התאמת רהיטים לגינה

עיצוב – הנקודה הראשונה היא עיצוב והיא מתייחסת לשני היבטים. היבט אחד, כיצד הריהוט עצמו משתלב בעיצוב של הגינה, ולאלמנטים מסוימים שנמצאים בגינה, בין אם זה פסלים, מזרקות, פרגולה וכל דבר אחר. ההיבט השני הוא, כיצד הריהוט עצמו, על חלקיו השונים יכול להשתלב ביחד, כלומר, אם אנחנו בוחרים לא לרכוש סט שלם של ריהוט, אזי אנחנו צריכים לבחון כיצד כל פרט בריהוט משתלב אחד עם השני.

שטח – אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהשטח של הגינה הוא מוגבל ולפיכך אנחנו צריכים לחשוב כיצד עלינו להעמיד את הריהוט במקום, באופן כזה שאנחנו נוכל להשתמש בגינה באופן מיטבי. אנחנו לא נרצה שהריהוט יפריע לנו לנוע מצד אחד ומצד שני, אנחנו גם לא נרצה להרגיש דחוסים כשאנחנו משתמשים בריהוט. אנחנו צריכים לקחת את שתי הנקודות בחשבון.

תנאי שטח ומזג אוויר – כשאנחנו בוחרים ריהוט לגינה אנחנו צריכים לקחת בחשבון מה הם תנאי השטח במקום, האם מדובר בשטח מישורי או לא, אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר במקום, האם מדובר בגינה שנמצאת במקום קר או חם, מה אנחנו יכולים לעשות עם הריהוט בימי החורף ועוד. כך נוכל ליהנות מהריהוט וכן הוא לא ייהרס לנו.

Rate this post