איך אפשר להיערך להפסקת חשמל בבית?

הפסקות חשמל כמעט תמיד תופסות אותנו לא מוכנים. הרי מי יכול לדעת על הפסקת חשמל? פרט לאלו שיזומות על-ידי חברת החשמל או על-ידי הקבלנים השונים, כמעט כולן מגיעות ללא התרעה מוקדמת וגורמות לבלאגן גדול. אז מה אפשר לעשות? קודם כל חשוב לומר שאת הטיפול בהפסקת החשמל עלינו להשאיר לגורמים המקצועיים וראשית עלינו להודיע להם כדי שיוכלו לטפל בבעיה. חוץ מזה ישנם דברים שנוכל לעשות בבית שלנו על מנת להיערך אליהן בצורה הטובה ביותר. הנה כמה רעיונות.

הצטיידות באמצעי חירום

כדי שנגיע כמה שיותר מוכנים להפסקת החשמל עלינו לדאוג בימי השגרה להצטייד באמצעי חירום שיסייעו בידנו להעביר את הפסקת החשמל בצורה הטובה ביותר. אמצעי החירום הטוב ביותר הוא כמובן גנרטור שמתפקד כגורם אספקת חשמל לכל דבר ועניין. ברור שהעלויות הכרוכות ברכישת גנרטור אינן מתאימות לכולם, אולם ברגע האמת של הפסקת חשמל הוא יגרום לכך שתוכלו להמשיך ולהתנהל כמעט כאילו היא אינה מתרחשת. ישנה גם אפשרות להשכרת גנרטור, כך שאם מדובר נניח בהפסקת חשמל ארוכה ויזומה ייתכן ויהיה לכם משתלם לעשות זאת.

 

גנרטור חירום

אמצעי חירום להפסקת חשמל

לאלו מכם שהאפשרות של רכישת גנרטור אינה באה בחשבון ישנן אפשרויות נוספות וזולות יותר. בכלל זה אנו מדברים על נרות, פנסים, מנורות חירום על סוללות או כאלה נטענות. מחירם של אמצעים אלו אינו יקר במיוחד והוא בהחלט יכול לגרום להפסקת החשמל שלכם להיראות אחרת לגמרי.  הפסקת חשמל יכולה להימשך כמה דקות ספורות והיא יכולה להימשך שעות ארוכות. אם תקפידו להיערך אליה במסגרת התקציב שעומד לרשותכם תוכלו לגרום לה להיות בטוחה הרבה יותר ונוראית הרבה פחות.

בצעו פעולות למניעת מצבים מסוכנים במהלך הפסקת חשמל

כאשר הפסקת החשמל מתרחשת בשעות החשיכה רמת הסיכון עולה ואנו עומדים בפני מצבים מסוכנים כמו נפילות, מעידות וחבלות. כדי לצמצם ככל הניתן פגיעות עלינו לשמור על כל בני הבית ולוודא שההתנהלות בזמן הפסקת החשמל מתרחשת בזהירות מרבית. הפקידו להאיר איזורים אסטרטגים כמו חדרי שירותים ואמבטיה, חדרי שינה ומטבח. וודאו שילדים קטנים לא הולכים לבדם ונסו להעביר את הזמן כמה שיותר בנעימים עד לחזרתו של החשמל.